Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csak jövőre lesz tej és kifli
Megváltozott szabályozás alapján kellett közbeszerzésre meghirdetni a tej-kifli programot, és mivel hosszú, két hónapos a jelentkezési idő, úgy néz ki, csak januártól kaphatnak majd tejet, kiflit, gyümölcsöt a háromszéki gyermekek.
Kovászna megye tanácsának alelnöke, Henning László, érdeklődésünkre elmondta, a vonatkozó törvény augusztus közepén változott meg, annak alapján kellett az új tenderfüzetet megírni. Ha a következő héten meg is hirdetik a közbeszerzést, a jelentkezést 60 nap után zárják le, így vélhetően majd csak jövő évtől kaphatnak a gyermekek tízórait. Ez még a jobbik eset, mert feltételezi azt, hogy valóban lesznek cégek, akik vállalják a termékek szállítását, amelyeket a törvény szerint banis árakon kell biztosítsanak: gyerekenként 70 banit inkasszálhatnak a gyümölcsért-zöldségért, 99 banit a tejtermékért és 65 banit a pékáruért. Mivel a beszállítókkal megkötött korábbi négyéves keretszerződés is lejárt, a megyei tanács az új szerződést – a tej-kifli program utolsó éve lévén – már csak egy évre kötheti meg. Kovászna megyében a megyei tanácson keresztül 22.315 óvodás és általános iskolás gyermek számára finanszírozza a kormány uniós támogatásból a tej-kifli programot, amelynek költségvetése 5 694 826 lej.
Fotó: Gecse Noémi
Hektáronként 19 tonna krumpli
Kovászna megyében a földek 90%-áról kiszedték a pityókát, az átlagtermés mintegy 19 tonna lett hektáronként, ami 20%-os visszaesés a többéves átlaghoz képest, a mezőgazdasági igazgatóság számításai szerint. A gyengébb termés oka a kedvezőtlen időjárás, az aszályos nyár. Amint arról már beszámoltunk, a terméskiesés leginkább az ipari célú felhasználásra szánt, úgynevezett „csipszpityóka” esetében jelentősebb (35–40%). Étkezési krumpliból 20–25%-kal termett kevesebb, de az ár elsősorban nem emiatt, hanem a kiadások megugrása (műtrágya, növényvédőszerek, üzemanyag) miatt nőtt meg. A piaci ár 1,5–2 lejtől indul, ám a gazdák arra panaszkodnak: így sem térül meg a befektetésük, mivel a költségeik megháromszorozódtak.