decara jobbak a gyerekek….
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Deca kifejtette, az oktatási reformnak abból az alapvető célkitűzésből kellene kiindulnia, hogy a tanulók és diákok örömmel menjenek iskolába. A tanulók érdekvédelmi szervezeteinek képviselőivel folytatott megbeszéléseken egyértelművé vált, hogy a fiatalok több rugalmasságot igényelnek, valamint azt, hogy nagyobb beleszólásuk legyen a tanulási folyamatba.
A tanterv, amelyet a tervek szerint az iskola kínálata alapján a tanulók igényei szerint állítanának össze, egyaránt tartalmazna országos szintű opcionális tantárgyakat és olyan választható tantárgyakat is, amelyek az illető iskola kínálatában szerepelnek – mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján az új oktatási miniszter.
Arról is beszámolt, hogy a tanügyi törvénytervezethez több mint 9000 módosító javaslat érkezett, a minisztérium jelenleg ezeket tanulmányozza.
Deca elmondta, célkitűzésének tekinti a Képzett Románia projekt, valamint az országos helyreállítási tervben (PNRR) szereplő célok és mérföldkövek teljesítését is.
Ligia Deca úgy nyilatkozott, hogy megtartja az idén életbe lépett intézkedéseket, például a tanév moduláris szerkezetét, majd egy év múlva kielemzi ezt a modellt.
Mint elmondta, sok panaszt hallott a szülőktől, diákoktól a rendszerben tapasztalható bizonytalanság miatt, ezért ennek meg kell szűnnie. „Mandátumom egyik prioritása a kiszámíthatóság biztosítása” – jelentette ki.
Éppen ezért megtartja az idén életbe lépett intézkedéseket, például a tanév moduláris szerkezetét, majd a tanév lejárta után kielemzi azt – mondta Deca.
A tanügyminiszter a fizikai jelenléttel zajló oktatást tartja kívánatosnak. Kifejtette, az általa vezetett minisztérium és jómaga is azt óhajtja, hogy az iskolák a gazdasági és energiaügyi válság dacára is nyitva maradjanak, mert a gyerekeknek szükségük van arra, hogy iskolába járjanak.
Ligia Deca hozzátette, a tanügyi rendszerbe vetett bizalomhoz és a minőségi oktatáshoz stabil törvényi keretre van szükség, és számára a kiszámítható, átlátható és működőképes oktatási rendszer jelenti a járható utat a válságokkal szembeni ellenállóképesség növelésére és a lemorzsolódás megelőzésére.
Ligia Deca közölte, hogy konzultálni fog az új közoktatási törvénytervezetről a neveléstudományi egyetemi karokkal, és kikéri véleményüket az érettségivel és az országos képességfelmérő vizsgával kapcsolatban, hogy az új rendelkezések megfeleljenek a romániai realitásoknak és a kitűzött céloknak.
Azt is elmondta, hogy amint a parlament elfogadja a törvényt, kidolgozzák az új tanterveket. A tanügyminisztériumban már elkezdték erre az előkészületeket.
Rámutatott: ha az oktatási törvénytervezetet az év végéig elfogadja a parlament, akkor a 2023-2024-es tanévben ötödik osztályba lépő diákok az új rendszer szerint fognak már vizsgázni a nyolcadik végi képességfelmérőn. Ők lesznek az első generáció – jelentette ki.
Ami pedig az érettségit illeti, a 2023-ban kilencedik osztályba lépő diákok fognak elsőként az új törvény előírásai szerint vizsgázni – tájékoztatott a miniszter.
„Ez azért van így, hogy legyen idő az új előírásoknak a rendszerbe való beilleszkedésére, a tanárok átképzésére, az oktatási programok és tantervek megváltoztatására, de főként időt akarunk adni a gyerekeknek arra, hogy hozzászokjanak a módosításokhoz és a megváltozott elvárásokhoz” – szögezte le Deca.
forrás: Agerpres
fotó: presidency.ro
decara jobbak a gyerekek….
Ez nem egy hajózási terv asszonyom!😂🤣 A másik miniszterről azt mondták, hogy öntözési mérnök, Deca hajó szakértő, a diák, tanár meg bekaphatja, ha jó, ha nem jó!🤣
A párt az alárendelt tanfelügyelőség meg pár hű igazgató eldönti mi legyen a nyerő! Tiszta kabaré a pénzek leosztása, osztályok jóváhagyása, stb
Analfabéta diák értékeli a tanárát, analfabéta diák kiválasztja tantárgyát … és az okos tanár majd más állást talál mert őt magasról lesza…ják Éljen a Romanaia Educata !!!!