Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Ahol a hősöket nem felejtik, mindig lesznek újak!” – ezzel a mottóval hívja emlékezni Kézdivásárhely lakosait a városháza. Október 23-án, vasárnap 11 órától istentisztelet lesz a református templomban, amelynek részeként ünnepi műsort adnak elő a Református Kollégium tanulói. 12.30-tól a református temető 1956-os kopjafájánál lesz tisztelgés, este fél héttől fáklyás felvonulásra kerül sor a kantai Szentháromság-templomtól indulva a Gábor Áron térig. Ezt követően, 19 órától megemlékező műsort tartanak a Vigadóban, közreműködnek a Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjai.
Ünnepség Sepsiszentgyörgyön
Október 23-án Sepsiszentgyörgy önkormányzata és a Volt Politikai Foglyok Szövetségének Kovászna megyei szervezete is megemlékezést tart az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulója alkalmából. Vasárnap 12:30-kor koszorúznak a polgármesteri hivatal homlokzatán található Gloria Victis-táblánál, majd 13 órakor a Szalai Attila 1956-os mártír Csíki utcai emléktáblájánál.
A Kónya Ádám Művelődési Ház udvarán található ’56-os emlékparkban 19 órától megemlékezésre kerül sor, ahol közreműködik a Cantus Firmus Vegyeskar, a Magyar Férfidalárda, a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjai, beszédet mond Miklós Zoltán, az RMDSZ háromszéki parlamenti képviselője, Török József, a Volt Politikai Foglyok Szövetségének Kovászna megyei elnöke; áldást mond Marosi Árpád protestáns lelkész. Közreműködik a 14. számú Dr. Kovács Sándor Cserkészcsapat és a 115. számú Bölöni Farkas Sándor Cserkészcsapat. A himnuszok eléneklése után koszorúzásra kerül sor.
Az ’56-os emlékparkból a fáklyás felvonulás 20 órakor indul az Erzsébet parkba, a kommunizmus áldozatai emlékére felállított kopjafához, ahol a Pro Musica Kamarakórus előadását és Takó István római katolikus plébános áldását a koszorúk elhelyezése követi.
Erdővidék is tiszteleg
Vasárnap 17 órától megemlékezés és koszorúzás a Gaál Mózes Általános Iskola udvarán, Jan Palach, Bauer Sándor és Moyses Márton kegyhelyénél, illetve a négy baróti diákforradalmár: Bíró Benjámin, Józsa Árpád Csaba, Kovács János és Moyses Márton emléktáblájánál. A megemlékezés közreműködői a Gaál Mózes Általános Iskola diákjai.
Az eseményt követően a jelenlévők átvonulnak a Petőfi Sándor (Híd) utcai 1956-os emlékműhöz, ahol folytatódik a megemlékezés. Diákok dalokat adnak elő és szavalnak, beszédet tart Soós Kázmér történelemtanár és Benedek-Huszár János polgármester, imát és áldást mond Ilkei Árpád vargyasi unitárius lelkész. A megemlékezést követően a baróti művelődési ház kistermében Kelemen Csongor volt ’56-os politikai fogoly Az én ’56-om címmel tart visszaemlékező előadást. Házigazda: Demeter Zoltán művelődésszervező.
Az 1956-os hősökre emlékeznek Kovásznán is a Lyukaskő Egyesület és a Magyar Polgári Párt szervezésében október 23-án 12.30-kor a központi parkban. <<
1956 !
Még gyermek voltam, amikor sírni láttam.
Anyám szép arcán, csorogtak a könnyek.
Fogtam kezét, mellette álltam.
Megilletődve néztem a szemét.
A rádió mondta:” Véres az utca!”
Részvételen, az ólom-szürke Ég.
Járdákon, halott gyerekemberek ,
már fekszenek. S nincs vége még!
Kiterítve, mosolyogva üzennek:
a Jövőnek, és a Jelennek:
„Ne féljünk, ha tankokat küldenek
ellenünk, eltiprói a Szabadságnak,
Rendnek !”
Estére megjött vasmunkás Apám
Szomorú volt, és most is hallgatag.
És az erek, a homlokán lüktettek,
akár a szavak, a kopott, ócska
rádióban ?
„Riadó van! Riadó van!”…