Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A versenyre 19 szónok nevezett be Gyergyószentmiklósról, Sepsiszentgyörgyről, Barótról és Kézdivásárhelyről. Pénteken köszöntő beszédekkel indult a program a Vigadó nagytermében, Deák Magdolna, a szervező Bod Péter Tanítóképző igazgatója, dr. Ambrus Ágnes, a szónokverseny alapítótagja, nyugalmazott egyetemi adjunktus, illetve dr. Erdély Judit, az Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetségének alelnöke osztotta meg gondolatait. A tanítóképzős diákok Egyformázni, különbözni címmel megnyitó műsort adtak elő: Balázs Imre József verseiből összeállított dramatizált előadást, felkészítő tanáruk dr. Deák Ferenc volt.
A kétfordulós szónokverseny szünetében diákkonferencia zajlott A sokarcú Kézdivásárhely címmel, amelyet Kis Emese, a Pro Schola Kulturális-Nevelési Egyesület elnöke nyitott meg. A résztvevők megtekintették az Incze László Céhtörténeti Múzeumot is, városnézéssel egybekötve.
A szónokverseny második fordulójára a helyszín átköltözött a Bod Péter Tanítóképző könyvtárába, az esti eredményhirdetést követően táncház, filmnézés zárta a napot.
Szombaton kirándulásra indultak a résztvevők, Kis Emese vezetésével felkeresték Zabolát, Zágont, Csomakőröst, Kovásznát. A rendezvényt dr. Ambrus Ágnes, a zsűri tagja így méltatta: „sok értékes gondolatot hallhattunk a becsületről, felelősségről, a Jó Isten teremtette világ rendjéről, a rend megóvásának szükségességéről, a rendet veszélyeztető káoszról. Élményt jelentett a dramatizált versműsor is, amely üzenetében harmonizált a Kossuth-szónokverseny mottójával.”
A zsűri a diákkonferencia legjobb alkotásának a Kézdivásárhely turisztikai látnivalói című kisfilmet értékelte és első díjjal jutalmazta (készítette: Csáki Kristóf, Bardocz Ákos Szilveszter, Ráduly Róbert és Szabó Szilvia, felkészítő tanárok: Kis Emese és Orosz Anna). A szónokversenyen első díjban részesült Tokos Lilla Eszter, a Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum diákja (felkészítő tanára Csog Orsolya).