Idén talán nem bukja el olyan sok magyar diák a román érettségit
Idén végez az a nemzedék, amely már a magyar anyanyelvűek számára kidolgozott sajáto...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A drámapedagógia egy reformpedagógiai módszer, melynek alkalmazása kevésbé terjedt el Erdélyben. Olyan képességeket fejleszt, amelyek a mindennapi életben szükségesek, ám a hagyományos oktatás nem biztosít elég lehetőséget ezek elsajátítására. A projekt abból a felismerésből született, hogy az elméleti iskolában tanuló diákok gyakran túlterheltek, kreatív oldalukat ritkán használják a hagyományos, frontális oktatásban, ahol nincs sok lehetőségük arra, hogy saját véleményüket megfogalmazzák. A drámajátékokban a diákok a cselekvés képességét sajátítják el, hogy a valóságos életben is merjenek tenni, cselekedni maguk és társaik érdekében.
Az órák során játszva, a színház eszközeivel olyan témákkal foglalkoznak, amelyek érintik őket (család, barátok, iskolai konfliktusok) és ezekkel kapcsolatban kifejthetik gondolataikat is. Ezáltal tudatosabbakká és bátrabbakká válhatnak, ha mindennapjaikban ilyen szituációkkal találkoznak, hiszen addigra már ismerősek lesznek a helyzetek és a reagálási lehetőségek.
A drámaórák emellett fejlesztik a szocializációt, érzelmi intelligenciát, empátiát, hiszen ezek mind csoportos játékok, az egyénnek csapatban kell gondolkodnia, másokra kell figyelnie és támaszkodnia. Az órákat Kovács Emese drámapedagógus vezeti, aki teatrológiából és pedagógiából szerzett diplomát, emellett részt vett színházi nevelési továbbképzésen is. A tevékenységet idén is folytatják. A Bethlen Gábor Alap zrt. finanszírozásának köszönhetően a diákok számára az órák ingyenesek.