Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Van olyan turista is, aki egyrészt elvárja, hogy az üdülőtelepülésen virágos terek és parkok, megfelelő ülőalkalmatosságok, sétányok, megfelelő közvilágítás, általában gondozott település és lehetőleg mindenféle rendezvények álljanak rendelkezésére, tudja borvízzel megtölteni a palackját a kiépített borvízkútnál, ám lehetőleg úgy, hogy ő ezekért a szolgáltatásokértért ne fizessen semmit” – jegyezte meg Gyerő József polgármester. Hozzátette, az üdülőtelepülések zömével ellentétben Kovásznán ingyen parkolhatnak a turisták. Az említettek ellenértékeként a 2009/145-ös tanácshatározat értelmében a turistáknak vendégéjszakánként jelenleg 3 lejt kóstáló turistaadót kell fizetniük.
Turisták, nem akut betegek
Hangsúlyozta, a rendelet nem vonatkozik az akut betegekre. „A tündérvölgyi Benedek Géza-szívkórház egy rehabilitációs intézmény, ahol nem akut betegeket kezelnek. Az említett illetéket nem fizeti az a beteg, aki például a szívkórház külegységeként szolgáló Kovászna Városi Kórházban részesül ellátásban” – szögezte le. Hozzátette, a szívkórházba érkezett személyek ugyanabban a kezelésben részesülnek, mint a település szállodáiban működő gyógykezelő-központokban kezelt személyek. „Közülük is sokan az országos nyugdíjpénztár által finanszírozott jegyekkel érkeznek, tehát nekük sincs több pénzük, mint az egészségügyi biztosító által a szívkórházba érkező betegeknek, és ők is fizetik az illetéket. A mi szemszögünkből azok, akik a rehabilitáló szívkórházba érkeznek, ugyanolyan gyógykezelésre érkező turisták, mint például a Kovászna Szállóba érkező, az ottani gyógykezelő központ szolgáltatásait igénybe vevő személyek, akik a város nyújtotta szolgáltatásokat egyformán igénylik és élvezik” – érvelt.
Hozzátette, a rehabilitációs kezelésnek része az aeroterápia is, ami azt jelenti, hogy a szívkórház pácienseinek sétálniuk kell a negatív ionokban gazdag levegőn. „A sétányt számukra is ki kell építenünk, padokat is ki kell helyezni, a borvízkutat számukra is hozzáférhetővé kell tenni” – hangsúlyozta.
Megjegyezte, a felsoroltak mellett a tourinfo-központot is a turistákért működtetik, mindezt pedig valamiből ki kell fizetniük és nem lenne helyénvaló, ha ezzel a helyi adófizetőket terhelnénk.
A turistaforgalom hátulütője
Megjegyezte, bár örülnek, hogy sokan üdülnek a fürdővárosban, a turistaforgalomnak nyilvánvaló pozitív hozadéka mellett hátulütője is van.
„A turista szemetel, eldobja a csipszes csomagolást, a banánhéjat és így tovább. Ismeretes, hogy egy uniós jogszabály értelmében korlátozva van településenként a szemétlerakóba kerülő hulladék mennyisége, magyarán csökkenteni kell a begyűjtött háztartási hulladékot, ellenkező esetben bírságot kell fizetnünk a Környezetvédelmi Alap kasszájába. Ezt a kitűzött célt mi a nyári hónapokban, amikor Kovásznán nagyon sok turista tartózkodik, nem tudjuk elérni, és valamiből a bírságot is ki kell fizetni” – hangsúlyozta.
Beperelték az önkormányzatot
Az elöljáró megjegyezte, sokan be is perelték a helyi önkormányzatot a szívkórház páciensei közül. „Többször bepereltek minket, ám minden pert megnyertünk, az illeték érvényben van. Egyébként hasonló illeték van érvényben több romániai turisztikai településen, de például Slănic Moldován 5 lejt kóstál egy vendégéjszaka utáni illeték. Szerintem nincs, amiét elégedetlenkedjenek, hiszen, amennyiben üdülői környezetet, üdülőtelepülési szolgáltatásokat igényelnek, nem várhatják el, hogy a kovásznai adófizetők pénzéből biztosítsuk azokat számukra” – összegzett.
Uzenet a polginak:Soha nem dobok el semmit!Gyengus az ervelese.