Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Képszilánkok a Kárpátkanyarból címmel nyílt fotókiállítás Nagy Lajos, többszörösen díjazott kézdivásárhelyi művész munkáiból csütörtök este a sepsiszentgyörgyi Köntés Pincegalériában. A Pakson már bemutatott alkotások a Székelyföld arculatának egy-egy villanásnyi részletét örökítik meg, és tárják a szépre éhes érdeklődők tekintete elé.
Omladozó falú kúriák, ódon vártemplomot körülölelő temetőkert, megroggyant falusi ház, korhadó erdei kunyhó, vihar tépte pásztorlak. Sejtelmes ködbe burkolózó vagy napsütésben tündöklő, szikrázó hópalásttal borított, illetve üde zöld köntösbe öltözött, megcsonkítva is varázslatos erdő. Békésen legelésző nyájak és csordák, gyülekező vészfelhők alatt száguldó paripák. Farsangra igyekvő zenészek, ráncoktól barázdált anyókák és apókák, reménykedve útra kelő ifjú, kormos arcú szénégető, füstölgő farakáson tapodó legényke, üres tekintetű favágó. Megannyi pillanatkép múltunkból és jelenünkből, melyek bizonyos mértékig előrevetítik a jövőnket.
Kezünkbe vehetjük-e a sorsunk? – nyilall bele a tárlaton szemlélődőbe, majd megfogalmazódik benne a válasz is. Gondolatébresztésre viszont csak az igazi művészek képesek – amint azt a kiállítást megnyitó Kovács István unitárius lelkész is hangsúlyozta. Már csak ezért is érdemes az egy hónapon át látogatható kiállítást megtekinteni.