gondolom azt akarta irni,hogy teljesen es nem ,,tejesen,..[mitol tejes?]a szolgaltatas.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Zágon községközpontban és Papolc faluban június 27-től, Szent László napjától kezdve csaknem 750 család, illetve háztartás adagolva, naponta alig néhány órás időszakokban (7-10 és 19-22 óra között) jut hozzá a vezetékes ivóvízhez. „Sok a gond. A nem megfelelő karbantartás miatt a kutak hozama csökkent, majdnem teljesen kiapadtak. Sepsiszentgyörgyi szakemberekhez fordultunk, ők kitakarították az iszapot a kutakból, a lerakodást, de a vízhozamot már nem tudták növelni. A Luxart Kft.-vel 2013 óta volt szerződésünk, most az önkormányzat átvette a vízszolgáltatás és csatornázás ügykezelését” – nyilatkozta Kiss Augustin polgármester.
Mint elmagyarázta, a község vízellátásának tervezete a 2006–2007-es időszakból való, és műszakilag utcai vízpumpák, vízcsapok működtetésére „szabták”, nem az egyéni fogyasztóknak, nem a háztartások vízellátására. „Jelenleg vannak olyan lakások, ahol egyáltalán nincs vezetékes ivóvíz”, számolt be a drámai helyzetről, egyben felróva a (volt) szolgáltatónak, hogy a helyzet súlyosbodása ellenére sem tudott észszerű, a létszükségletnek megfelelő vízellátási órarendet állítani.
A megoldást új kutak jelenthetnék, amire készül is egy tervezet, de sok a bürokratikus akadály. Székelyudvarhelyi céggel vették fel a kapcsolatot, a helyszínelés és több kísérleti fúrás után annak szakemberei azt mondták, a talajrétegek szerkezete akadályt jelent, közben a fúróberendezésük is meghibásodott. A község területén öt közellátási vízkút van, és az elöljáró szerint egyik közelében a talaj alkalmas új fúrásokra, „így hát a remény még él”. Emellett van elképzelésük arra is, hogy a közeli erdők bőségesebb forrásvizeit vezessék le, ám az ilyen műveleteknek is sok a hivatali akadálya.
Ha a vízszolgáltatás rendben is lenne, vagy majd rendbe jön, van egy másik nagy gond: a szennyvíz. Az ülepítő, víztisztító telep fél éve nem működik, így a vezetékes szennyvíz a Zágon- és Papolc-patakokba ömlik. A polgármesteri hivatal egy évtizeden át fizette az ülepítő áramfogyasztását, a telepet működtető cég volt ennek a jogtalan haszonélvezője. Miután Kiss Augustin elrendelte, hogy az önkormányzat ne fizesse tovább az ülepítő áramfogyasztási költségeit, az érintett cég képtelen volt törleszteni a számlákat, emiatt a villanyáram-szolgáltatás tavaly decemberben megszűnt. Ez a fordulat nyilván feszültségeket kelt a községben, és akadnak, akik az elöljárót okolják a kialakult helyzetért.
Bírósági per is van folyamatban a zágoni önkormányzat és a volt vízszolgáltató cég között. Utóbbi szerint a szerződésbontás azért következett be, mert a helyi tanács nem fogadta el a „díjszabási stratégia dokumentációját”. A polgármesteri hivatal viszont azzal védekezik, hogy a vízszolgáltató nem nyújtotta be hiánytalanul a szükséges aktatömböt, amelynek hiányában a helyi tanács nem is szavazhatott a tarifákról.
gondolom azt akarta irni,hogy teljesen es nem ,,tejesen,..[mitol tejes?]a szolgaltatas.
„…a 2006–2007-es időszakból való, és műszakilag utcai vízpumpák, vízcsapok működtetésére „szabták”, nem az egyéni fogyasztóknak”, tehat a rendszert nem az egyeni fogyasztok szuksegleteik kielegitesere volt tervezve es azert nem is mukodik a rendszer. Ez olyan, hogy van nekem egy 2 szobas lakasom, de 100 embert szeretnek elszallasolni benne. A kutaknak van egy bizonyos hozamuk, ha van szurorendszer annak is vannak hatarai, a vezetekeken lehet szallitani egy bizonyos mennyisegu vizet, ha bovitik a rendszert azaz ujabb felhasznalokat csatlakoztatnak akkor meg jobban oszlik a vizhozam es a nyomas. Ha meg allatok itatasara es a termofoldek locsolasara is hasznaljak akkor meg jobban megosztodik a hozam es a nyomas. Meg kell szamolni, hany haztartas van es milyen vastagok a leagazasok es ki kell szamolni , hogy csucs fogyasztas alatt kb. 2-3 bar nyomasnal a helyiseg legmagasabb pontjan mennyi vizre van szukseg kb. 2-3 ora folyamatos terheleskor es ezt a mennyiseget megszorozni 1.5-2 vel, hogy legyen terjeszkedesi res . Es egy akkora tartalyt kell epiteni ami kb. 24 oras fogyasztast nyaron is kiszolgal aramszunet eseten. Es persze kell egy jo terv, kivitelezes es akkor a karbantartas majd olcso lessz.
Természetesen. Nyomjuk csak a technikai dumát. A lényeg a szavazás. A többi mellékes.
Ha az embernek faj a foga, akkor fogorvoshoz fordul es ha vizhalozatott akar epitetni akkor mernokhoz fordul, mert a politikus nem biztos, hogy ert a duman kivul mashoz is.
Es most gondolom tejesen szunetel a szolgaltatas.