A székely mártír húgának emlékiratai
A székely hősök emléktáblájába aranybetűkkel kellene bevésni a teleki Horváth Károly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egyéves pályazati időszak során a F.I.F. repertoárját fejlesztettük. Az ehhez szükséges kottákat, hiányzó ütős hangszereket, menetfelszerelést beszereztük. Megszerveztük az új darabok megtanulásához szükséges plusz-foglalkozásokat, egyéni órákat, szólam- és zenekari próbákat. Biztosítottuk a hangszerek karbantartásához használt fogyóeszközöket, valamint termet béreltünk az ütőhangszeres foglalkozásokhoz. Továbbá szerveztünk egy kirándulást a Brassói Filharmónia koncertjére.
Mindezeknek köszönhetően a zenekar műsora színvonalasabbá vált, bővült a repertoárja, a hiányzó szólamok pótlásra kerültek, javult a hangzás. A repertoár magyar történelmi indulókkal, a Magyar Himnusz és a Székely Himnusz fúvószenekari változatával, továbbá magasabb kategóriájú zenekari művekkel bővült. Újabb tehetségígéretes gyermekek kapcsolódtak be a zenei oktatásba a beszerzett hangszerek, és a foglalkozások segítségével. A zenekar régebbi tagjai tudásuknak megfelelő szintű darabokat tanulhattak meg, így tovább fejlődtek.
Programunkban egy év alatt összesen 67 gyermek vett részt, tizenegy felsőháromszéki településről. Továbbá szerveztünk több interaktiv hangszerbemutatót is, ahol a tehetségígéretes gyermekek és szüleik megismerkedhettek, továbbá kipróbálhattak fa-, rézfúvós és ütős hangszereket is.
Megrendeztünk egy hagyományos kiállítást, melyben a Felsőháromszéki fúvószene hagyományait mutattuk be, konkrétabban az egykori Polyáni fúvószenekart. Kiállításra kerültek az egykori egyenruhák, régi hangszerek, melyek közül néhányat a Felsőháromszéki Ifjúsági Fúvószenekar a mai napig használ, továbbá régi fényképek, visszaemlékezések. Id. Vikol Kálmán egykori karmester mondott beszédet a megnyitón.
Az elmúlt egy év során számos alkalommal hallhatta a nagyérdemű a csapat fejlődését. A programot a Nemzeti Tehetség Program 4.650.000 forinttal támogatta.
közlemény
Fotó: Sokadalom