Gyermeki lelkek az iskolai tanácsadó szobákban: válsághelyzetek és megoldások
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környeze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vándorkiállítás 2021 májusában, a világjárvány miatt egy év késéssel indult útjára Gyergyószárhegyről, a Romániai Magyar Cserkészszövetség megalakulása helyszínéről, fennállásának 30. évfordulója alkalmából. A román, magyar és erdélyi cserkészet történetét mutatja be a cserkészmozgalom 1910-es kezdeteitől napjainkig, kiemelve a több mint egy évszázad tevékenységét a történelem főbb eseményei tükrében. A megtekinthető anyag magángyűjteményekből, a szamosújvári, szatmári, zilahi, csíkszeredai, kolozsvári, marosvásárhelyi cserkészcsapatok gyűjteményeiből, valamint a Romániai Magyar Cserkészszövetség gyűjteményéből származnak. Többek között az 1930–1940 közötti időszakban Kolozsváron tevékenykedő, Romániában és Magyarországon egyaránt elismert cserkészvezető, Puskás Lajos személyes tárgyait és könyveit is közszemlére bocsátják.
A kiállítás célja, hogy felsorakoztatott tárgyak és ismeretterjesztő anyagok segítségével rávilágítson a cserkészmozgalom változásaira és párhuzamos fejlődésére Romániában, Erdélyben és Magyarországon. Olyan anyagrészt is magába foglal, amely a marosvásárhelyi 30. számú Teleki Sámuel Cserkészcsapat 1992. október 8-i, azaz 30. születésnapját idézi fel.
Gyergyószárhegy után hat erdélyi megyében számos település képezte a tárlat állomáshelyét. Sepsiszentgyörgyön szeptember 23-ig hétfőn, szerdán és pénteken 10–16, kedden, csütörtökön és szombaton 13–19 óra között látogatható. Rendkívüli tárlatvezetés, nyitva tartáson kívüli látogatás egyeztetéséért Vitek Norbertet kell hívni a 0742 752 667-es telefonszámon.
Címlapfotó: Cserkészek az augusztusban Gelencén megszervezett háromszéki körzeti cserkésztáborban (34. Számú Gábor Áron Cserkészcsapat/Facebook)
A cserkészet a legnagyobb önkéntes, apolitikus, nevelő célzatú ifjúsági mozgalom világszerte. Több mint 200 országban 38 millió cserkészt tartanak számon az Istenbe vetett hiten alapuló és bárki számára nyitott mozgalomban, amely nemcsak egyszerű szabadidős program, hanem életforma. Az erdélyi cserkészmozgalom több mint 100 éves múltra tekint vissza, az első cserkészcsapat 1911-ben alakult Székelyudvarhelyen. A kommunista rendszer idején betiltották, de sok elemét átvitték a pionírmozgalomba. Az 1990. június 18-án Csíkszeredában bejegyzett Romániai Magyar Cserkészszövetség égisze alatt jelenleg több mint 150 csapat működik összesen több mint 2300 cserkészt foglalkoztatva.