Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szász Melinda Katalin, a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Hivatal megbízott vezérigazgatója érdeklődésünkre elmondta, egy nagyobb informáló kampány indítását tervezik a 119-es hívószámmal kapcsolatosan, mert azt tapasztalják, hogy sokan csak szórakozásból hívják azt. Állítólag még a közösségi médiában (a TikTokon) is terjed egy buta kihívás, amely visszaélésre buzdít a 119-es hívószámmal. Ha nem is kifejezett rossz szándékkal, de mások is rosszul használják a vonalat: olyan dolgokat szeretnének a gyermekvédelmi hivataltól megérdeklődni, amelyek más osztályokra tartoznak, csakhogy könnyebb a 119-et hívni, mint kikeresni a titkárság számát és az illetékeseket kérni.
Olyan is előfordul, hogy a hívók nem tudják jól felmérni a helyzet súlyosságát. Mindkét esetben kellemetlen, ha fölöslegesen riasztják a helyszínre a szakembereket, hiszen egy bizottság kell megállapítsa a valós tényállást és meghozza a szükséges intézkedéseket: ki kell vonulnia a gyermekvédelmi szakembereknek, egy szociális munkásnak és egy pszichológusnak, továbbá a helyi önkormányzat munkatársának és egy rendőrnek is. Mivel a hatóságok egy telefonhívás alapján nem mindig tudják felmérni a helyzet valódi súlyosságát és nem kockáztathatják, hogy mulasztás miatt történik nagyobb baj, muszáj menniük, sokszor éjszaka, úttalan utakon, félreeső tanyákra, esztenákra is. Volt olyan eset, hogy az ittas apa fenyegette, bántalmazta az anyát, a gyermek a konfliktusban kettőjük közé szorult, de életveszélyben nem volt senki abban a helyzetben, így nem kellett volna föltétlenül éjszaka intézkedniük a hatóságoknak. A protokoll szerint azonban ha valaki úgy érezné, az élete is veszélyben van, a 112-t kell hívnia.
Idén a 119-es számon 217 hívást jegyeztek a megyében, 31 esetben tudott a gyermekvédelem információval segíteni, vagy nyilvántartásba vették az esetet. A tavalyi 331 hívásból 54 volt érdemleges – tájékoztatott Szász Katalin Melinda.
A román kormány tavaly januárban üzemelte be a 119-es ingyenes segélyhívószámot, amelyen a gyermekbántalmazást, elhanyagolást, kizsákmányolást, a gyermekekkel való visszaéléseket lehet jelenteni.
Címlapfotó: Veres Nándor