Idén talán nem bukja el olyan sok magyar diák a román érettségit
Idén végez az a nemzedék, amely már a magyar anyanyelvűek számára kidolgozott sajáto...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az iskola igazgatónője, Sztakics Éva Judit és a megyei tanfelügyelőség európai projektekért felelős munkatársa, Madár Júlia köszöntötte a megyéből összegyűlt diákokat és pedagógusokat. Az eseményen kizárólag azok az intézmények vettek részt, amelyek már részesültek Erasmus+ akkreditációban: a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul Kollégium, a Mikes Kelemen Gimnázium és a Székely Mikó Kollégium, illetve a Csutak Vilmos Pedagógusok Háza, a Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó központ, ugyanakkor a bodzafordulói Mihail Sadoveanu Általános Iskola.
Annak, hogy miért csak azok az intézmények kaptak meghívást a konferenciára, akik már benne vannak a programban, a válasz az, hogy ez alkalommal főleg a tanulókra fókuszáltak. „Úgy terveztük, hogy legyen most szó a diákok akkreditációjáról azért, hogy próbálják meg egymást megismerni, megtudni ki hol járt a program keretein belül. Egyik iskola képes lesz motiválni a másikat, mert vannak olyanok akiknél a tanuló, másoknál a tanármobilitás van túlsúlyban. Most a fő cél az volt, hogy a diákok is találkozzanak egymással a különböző iskolákon belül” – ismertette Madár Júlia tanfelügyelő, az esemény szervezője.
Úgy tervezik, hogy a program végére, tehát 2027-re a megye legtöbb középiskolája és vidéki tanintézményei is felkerülnek majd az Erasmus+ listájára. Az akkreditációval rendelkező iskolákon kívül két sepsiszentgyörgyi intézmény, a Csutak Vilmos Pedagógusok Háza, a Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó központ illetve a Kovászna Megyei Tanfelügyelőség is küldenek tanárokat képzésekre, valamint úgynevezett jobshadowingre, ahol tapasztalatcserék során ismerhetik meg a különböző tanítási munkamódszereket. A tanfelügyelőség évente tíz vidéki iskolát vesz be a konzorciumába, a tanárokon, iskolaigazgatókon kívül, nagyobb csoportokban diákokat is küld Erasmus-programokra.
Az élménybeszámolók magyar, román és angol nyelven folytak, de franciául és spanyolul is megszólaltak az előadók. A szervezők ezzel is kívánták népszerűsíteni a diákok körében a többnyelvűséget és érzékeltetni az ezzel járó lehetőségeket.
A konferencia során gasztronómiai utazásra is meghívták egymást a tanulók. Olyan ételkülönlegeségekkel készültek egymás számára, amelyek az általuk meglátogatott európai országok tradicionális finomságainak számítanak. Az Erasmus+ mobilitás programjaira középiskolásokat és általános iskolásokat is küldenek egyaránt, így a bemutatók után a résztvevőknek alkalmuk volt közösen falatozni és ismerkedni.