Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A 3D-nyomtatással ismerkedhetnek meg a kézdivásárhelyi diákok

A 3D-nyomtatással ismerkedhetnek meg a kézdivásárhelyi diákok Kovászna megye

A 3D-tervezéssel és -nyomtatással, illetve a virtuális valósággal ismerkedhetnek meg a kézdivásárhelyi diákok a Praetoria Egyesület által szervezett tanfolyam során. A projekt célja, hogy elméleti és gyakorlati ismereteket nyújtson a modern technológiákról, illetve fejlessze a résztvevők kreativitását.

Hirdetés
Hirdetés

A november végéig zajló, tanulók számára díjmentes képzésen közel száz kézdivásárhelyi és környékbeli diák vett már részt, a falusi iskolák osztályainak pedig külön is szerveztek alkalmakat. A gyerekek számítógép segítségével saját 3D-modelleket – játékokat, dísztárgyakat – készíthetnek, amelyeket aztán ki is nyomtathatnak. A résztvevők a létrehozott tárgyakat virtuálisvalóság-szemüvegek segítségével már a nyomtatás előtt megtekinthetik a virtuális térben.

A számítógépen megtervezett tárgyak 3D-nyomtató segítségével válnak valósággá. Fotó: Praetoria Egyesület

Az alkalmak péntekenként zajlanak a 44-es udvartér 1. szám alatti Erzsébet Teremben, egy kezdő és egy haladó csoportban – utóbbi tagjai a robotikába is belekóstolnak. „Arra törekszünk, hogy a résztvevők a mai világban releváns ismereteket szerezzenek, és fejlesszék kreativitásukat, technológiai képességeiket” – áll az esemény weboldalán.

A program a sepsiszentgyörgyi Amőba Alapítvány által kidolgozott tanterven alapszik. A heti tanfolyam mellett különálló előadások is látogathatók: november 9-én 18 órától Kristó Kinga, a sepsiszentgyörgyi WIEB Toys társalapítója a 3D-ben nyomtatott játékok gyártásával foglalkozó vállalkozás történetét ismerteti; november 10-én 18 órától Biró Richárd grafikus, webdesigner nyújt betekintést a számítógépes grafikák készítésének rejtelmeibe; november 17-én 19 órától Gál Zoltán építészmérnök a 3D-modellezés építészetben való felhasználásáról tart előadást.

A számítógépen megtervezett tárgyak 3D-nyomtató segítségével válnak valósággá. A tanfolyam résztvevői virtuálisvalóság-szemüvegeket is használhatnak. Fotó: Praetoria Egyesület

A projekt az Országos Kulturális Alap (AFCN) társfinanszírozásával zajlik, partnerek Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala, a Bod Péter Tanítóképző, a Molnár Józsiás Általános Iskola, a Gábor Áron Szakképző Líceum, a Nagy Mózes Főgimnázium, az Apor Péter Szakközépiskola, a Petőfi Sándor Általános Iskola és a Turóczi Mózes Általános Iskola.

Fotó: Praetoria Egyesület

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás