Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A reformációt kezdettől (16. század eleje) főként egyházi eseménysornak tekintették. Most, fél évezred után tisztelettel emlékeznek főként a reformátor vallások, az evangélikusok, reformátusok és a magyar alapítású unitáriusok, de mások is. A kutatók, az utókoriak nem a beavatkozás kedvéért magyarázzák azt is, hogy a reformáció a polgárság műve volt Franciaországtól Magyarországig el. Említenem kell természetesen legalább őt, a zseniális magyar irodalomtudósunkat, Szerb Antalt.
A 21. század polgárságát nehéz elképzelni egyházreformerként. A reformátorok iránti tiszteletünk azonban nem vásik soha. A katolikus egyház és papság a 16. századig a terror és az erkölcsi romlás prérijének bizonyult. Ez az egyetemes állítás azonban nem érvényes minden gyülekezetre, minden püspökségre általánosan, ez is így van. A bűnbocsátó cédulák árusítása azonban már elviselhetetlen anyagi mohóságra mutat. És sok hasonló szervezés, szerveződés a pápaságon belül.
A katolikus egyház megérett Luther Márton (Ágoston-rendi szerzetes, 1483–1546) jelentkezéséig a változtatásra. A tridenti zsinat összehívása mintegy beismerésként is hatott a reformáció követeléseire. Rendkívüli fontossága megmutatkozik a pápaság reformjaiban is. III. Pál pápa 1542-ben hívta össze a zsinatot „a keresztény vallás fejlesztésére, a papság és a keresztény nép megjavítására”. Ez volt a reformáció első nagy sikere.
A „javítás” azonban nem mehetett egyszerűen, hiszen a reformátorok és a népek felháborodása követte a zsinat tételeit rendre átokkal záró paragrafusokat. A polgárság, az egyszerű emberek milliói nem tudták és nem is akarták a kívánt hűséggel követni azt a hitet, vallást, mely átokkal sújtott minden ellenkezést. Kálvin János (1509–1564) a zsinat paragrafusait és átkait szigorú logikai érveléssel verte vissza. Azt írja Szerb Antal: a reneszánsszal és a reformációval csakugyan útnak indul Európában az Új Ember, az autonóm egyéniség, de csak éppen hogy útnak indul, még nem érkezik el sehová… A nagy Felszabadulás csak a 18. században következik be.