Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Színben, méretben, ábrákban végtelen változatosságot mutatnak a kézdivásárhelyi Erzsébet Teremben hétfőn délután megnyílt kiállításon látható bankjegyek, talán csak a formájuk az, ami némileg közös bennük.
A kiállítás a Kézdiszékért Egyesület és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács szervezésében ötödik éve tető alá hozott Őszi Hagyományőrző Napok részeként nyílt meg, idén szeptember elseje óta zajlik a programsorozat, és ez az ötödik rendezvénye, mondta el elöljáróban Ferencz Attila.
A pannók Európa, Afrika, Ázsia és Amerika országainak bankóit sorakoztatják fel, Illyés Botond történelemtanár gyűjtőszenvedélyének köszönhetően pedig ide is eljutottak.
– Tizenhárom éves korom óta gyűjtöm a bankjegyeket, a nagymamám szekrényében talált régi pénzek felfedezésével indult minden. Húsz év alatt alakult ki a jelenlegi kollekció, amely mintegy két-háromezer darabot számlál. Jó pár ritkaság is része, hiszen egzotikus országok pénzeit is tartalmazza (nyilván, számukra a mieink jelentenek kuriózumot). Bővíteni nem egyszerű, internetes vásárlás, csereberélés révén gazdagszik a gyűjtemény, amelynek legritkább darabjai az 1848-as forradalom idején kiadott Kossuth-bankjegyek, illetve az a sorozat, amit Sztálin adott ki Lenin tiszteletére 1947-ben, de vannak Hitler idejéből származó német pénzek is – avatott be Illyés Botond, aki bevallása szerint órákon át tudna beszélni a témáról.
A hét folyamán 9 és 16 óra között látogatható a kiállítás, amely ajánlható iskolai osztályoknak is, és kimondottan érdekes lehet a grafika, a design iránt érdeklődőknek, hiszen minden egyes darab egy kis remekmű a maga nemében.