Lendületes évkezdés az Udvartér Színháznál
Számos saját produkció szerepel a januári műsorban a december végén bemutatott legúj...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Lezárult egy korszak Sepsiszentgyörgyön, de az együttgondolkodás idén is folytatódik a „közösségi részvétel” jegye alatt, közölték a Székelyföld Kulturális Fővárosa program kezdeményezői a négy tematikus évet záró múlt heti gálaműsoron. Az Otthon a kultúrában jelszó alatt 2013 a Hang és szó, 2014 a Játék, 2015 a Hagyomány, 2016 pedig a Kép éve volt.
Az Andrei Mureșanu Színház termében megszervezett gálán Antal Árpád polgármester kiemelte, az elmúlt évek során Sepsiszentgyörgy kimagaslót alkotott a kultúra területén, és aki nem itt él, az nem tudja megérteni azt, hogy egy kisvárosban hogy lehet ilyen kulturális pezsgés. „Én azt hiszem, ez azért van, mert itt van egy kulturális klíma, egy igen magas kulturális páratartalom, mindenféle vírusok fejlődnek ki, és ezek megfertőzik az embereket. Én meg szeretném köszönni önöknek, hogy hagyják magukat megfertőzni, és másokat is megfertőztek, és tesznek azért, hogy ez a város élhetőbb, szerethetőbb legyen”, mondta a városvezető.
Barta Mónika, a városimázs-iroda vezetője a közös cselekvést emelte ki beszédében: „Sepsiszentgyörgyben az a vagány, hogy ha szükséges, akkor mindenki beszáll valamibe. Annak, ami a városban történik, emberi arca van”, hangsúlyozta. Az elmúlt négy év eseményeit a Bod Péter Megyei Könyvtár igazgatója, Szonda Szabolcs, a Tein Teátroom tagjai – Kolcsár József, Kónya-Ütő Bence és Pálffy Tibor, a Háromszék Táncegyüttes igazgatója, Deák Gyula és a Magma Kortárs Kiállítótér egyik alapítója, Kispál Ágnes Evelin idézték fel.
Merészet álmodtak, amikor eldöntötték, hogy Sepsiszentgyörgy megpályázza az Európa kulturális fővárosa–2021 címet, fogalmazott Knop Ildikó, a városimázs-iroda munkatársa is. Megcsinálták, közös munkával és Székelyföld nevében, és ha nem is sikerült továbbjutni a verseny második fordulójába, tudták, hogy ott nem ért véget, hiszen minden vég új kezdetet is jelent. Ennek jegyében folytatják a tematikus éveket, fűzte hozzá Knop, és 2017-et a közösségi részvétel évének kiáltják ki, hasznosítva mindazon gondolatokat, amelyek az elmúlt években megfogalmazódtak, mindent megtéve annak érdekében, hogy életre hívják a közös álmot.