A székely mártír húgának emlékiratai
A székely hősök emléktáblájába aranybetűkkel kellene bevésni a teleki Horváth Károly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Idén 100 éves Kálmán Imre Marica grófnő című műve, amit 1924. február 28-án mutattak be a Theater an der Wienben. Néhány hónappal később került sor a budapesti premierre is, mely hatalmas siker lett. Világhódító útja azóta is töretlen, hiszen slágereit – Szép város Kolozsvár; De jó is lenne szerelmes lenni; Ringó vállú csengeri violám; Ne szólj, kicsim; Hej, cigány – azóta is mindenki ismeri, és folyamatos játsszák a világ különböző színházaiban, televíziókban, rádiókban és az interneten.
A Mester és Marica című szcenírozott koncerten a 100 éves operett összes dala elhangzik, illetve egy keretjáték keretében maga Kálmán Imre emlékezik vissza a darab születésére, életére, munkásságára. Kétségtelen, világhírű operett-szerzőnknek kiemelt szerepe van abban, hogy a magyar operett Hungarikum lett, hogy a világ nagy részében a műfajról mi, magyarok jutunk mindenki eszébe!
Kálmán Imre meséli el az előadásban Marica grófnő szerelmi történetét, illetve emlékezik vissza a darab keletkezésének körülményeire, érdekességeire, az eredeti szereplőkre, a fogadtatásra Bécsben és Budapesten, majd a világ többi részén.
Vagyis igazából egy új magyar színdarabot mutatunk most be, A Mester és Marica címmel. Kálmán Imrét monológja közben felhangzik az operett összes dala, kiszenekari kísérettel.
A szereposztás:
Marica grófnő: Lukács Anita
Endrődy-Wittenburg Tasziló gróf: Vadász Zsolt
Liza, a húga: Szendy Szilvi
Báró Zsupán Kálmán: Laki Péter
Manja: Zábrádi Annamária
Kálmán Imre: Dézsy Szabó Gábor
Kreatív producer: Vadász Zsolt és Szentpéteri András
Az előadás személyes és szakmai pártfogója: Yvonne Kálmán, Kálmán Imre lánya.
Jegyeket a Városi Kulturális Szervezőirodában lehet vásárolni 60/30 lejes értékben, valamint az előadás napján a helyszínen is.