Két kézdivásárhelyi lakos is százezer lej fölötti összeggel tartozik az önkormányzatnak
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint megoldást kell találni arra, hogy ne csak a nagyvárosok művelődési intézményeit támogassák az állami költségvetésből. Antal Árpád sajtótájékoztatóján kifejtette, hogy miközben Sepsiszentgyörgy évente elkölt 2,5–3 millió eurót ezek fenntartására, addig például Kolozsvár egy lejt sem, mert az összes intézményét Bukarest finanszírozza.
A városvezető szerint olyan megoldást kellene találni, hogy minden művelődési intézményt ebben az országban az önkormányzatok és az állam közösen finanszírozzanak. „Minimális esélyt látok arra, hogy ez megtörténjen. Szerintem nagyobb az esélye annak, hogy valamelyik szentgyörgyi intézményt átvegye a minisztérium, de egyiket sem adom szívesen”, mondta Antal, aki szerint a legkézenfekvőbb az Andrei Mureșanu Színház lenne, mivel az intézmény részéről is megvan erre az akarat.
Megjegyezte, ha a szaktárca átvenné a román színházat, akkor az önkormányzat évente durván 2 millió lejt spórolna meg, miközben az ingatlan továbbra is a városé maradna. „Nyilván ez valamennyit megoldana a problémából, de alapjaiban véve nem örülnék ennek a változatnak. Egyrészt nem szeretném, ha valaki úgy értelmezné, hogy meg akarok szabadulni a román színháztól, másrészt pedig én büszke vagyok arra, hogy ebben a városban van román és magyar színház, mozgás- és bábszínház, és ezeket mind az önkormányzat patronálja, ha lehet ilyent mondani. Sokkal igazságosabbnak, méltányosabbnak tartanám azt, hogyha egy társfinanszírozás jönne létre, és a minisztérium átutalna az önkormányzatnak egy bizonyos összeget ezen intézmények fenntartására”, szögezte le Sepsiszentgyörgy polgármestere.