A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi református vártemplom lelkésze, Bucsi Zsolt Tamás a munkájához tartozó lelkigondozás során többször is megrendülten hallotta fiatal házaspároktól – ugyanakkor a katolikus kollégáktól is –, hogy menyire megviseli az egész családot, és mennyire fáj az érintetteknek, hogy nekik nincs hol emlékezzenek vagy gyertyát gyújtsanak az elvesztett magzatuk, kisbabájuk emlékére.
Ezért is indították el az adománygyűjtést, amellyel az is céljuk, hogy felhívják a figyelmet erre a némiképp tabunak számító, sok elhallgatás által övezett jelenségre. A céljuk az, hogy az érintetteknek legyen egy hely, ahol kegyelettel emlékezhetnek. A temető ehhez nyilván jobb helyszín, mint egy közösségi tér – vélekedett Bucsi Zsolt, hiszen a nagy nyilvánosság nem kedvez az idejekorán eltávozottra való emlékezésnek. Ugyanakkor a bűnbánat helye is lehet a majdani emlékhely, hiszen sokan vannak, akik fájdalommal gondolnak arra, az abortusz által ők bírtak távozásra egy lelket.
Bár az emlékezés és az elengedés egy összetett és hosszú ideig tartó folyamat, az emlékhely segíthet a szülőknek fokozatosan elfogadni a veszteséget és továbblépni az életben, illetve általa a közösség is elismeri a gyermek létezését és a szülők fájdalmát. Ugyanakkor az emlékmű olyan pontként is szolgál a térben, ahol az érintettek egymással is találkozhatnak és támogatást is nyújthatnak egymásnak, idővel pedig ez akár egy gyászfeldolgozó csoport is alakulhat. Ezért a lelkész arra kéri az érintetteket, hogy amennyiben igényük van arra, hogy egy hasonló önsegítő (de szakember által felügyelt) csoporthoz csatlakozzanak, jelezzék ezt neki.
„A város megérdemel egy ilyen emlékhelyet. Ez egy méltóságteljes, ökumenikus alkotás lenne, és azt szeretnénk, hogy egyértelmű és keresztény üzenete legyen” – mondta az ötletgazda.
Hogy konkrétan milyen formában valósulna meg az elvesztett magzatoknak, csecsemők emlékének szentelt alkotás, arra vonatkozóan több ötlet is született, de végül azt tervezik, hogy több helyi képzőművésszel is konzultálnak arról, hogy szerintük milyen típusú emlékmű lenne a megfelelő, majd megpályáztatják a megvalósítást. Esetlegesen az is előfordulhat – hiszen a statisztikák szerint négy nőből egy érintett lehet – hogy egy hasonló helyzetet átélt képzőművészre bízzák a megvalósítást – mondta Bucsi Zsolt.
Az adományokat a következő bankszámlára lehet utalni: RO45RNCB0124160035250001 (Asociația Bölcső és Vár Egyesület). A megjegyzésbe kérjük tüntessék fel az „EMLEKHELY” szót. Akik Revoluton szeretnék utalni az adományt, azok a 0742413269 (Bucsi Zsolt Tamás) telefonszámon tehetik meg, akik pedig személyesen szeretnék az összeget átadni, ugyancsak a lelkipásztort keressék.
Fotó: terjhazavandor.ro