Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Medvét keresnek és rengeteg élményt találnak a bringás vándortáborok résztvevői

Medvét keresnek és rengeteg élményt találnak a bringás vándortáborok résztvevői Kovászna megye

Kalandokat élnek meg, közösségbe kovácsolódnak, megismerik a Székelyföldet, nemzettudatukban erősödnek, edzettebbek lesznek – ilyen élményekben részesülhetnek azok a diákok részt vesznek a Székelyföldi bringás táborokban.

Hirdetés
Hirdetés

Zsigmond József projektkoordinátor és Gombos Zoltán útvonalfelelős tartott sajtótájékoztatót a székelyföldi bringás vándortáborokról annak kapcsán, hogy már lehet jelentkezni a jövő évi alkalmakra – és ezt ajánlatos minél hamarabb megejteni – illetve még idén ősszel az egynapos osztálykirándulásokra is.

A táborok története három évvel ezelőtt indult, a szervezők célja az volt, hogy felhelyezzék Szentgyörgyöt a szabadidős sport térképére, illetve a Székelyföld legyen az a hely, ahol lakosságarányosan a legtöbb ember él aktív, egészséges életet. Eddig összesen 800 diák és pedagógus biciklizett végig a kijelölt 285 kilométeres, Sepsiszentgyörgy-Gelence-Zágon-Kézdivásárhely-Csíkszentsimon-Nyergestető-Csíksomlyó-Barót-Kisbacon-Szentgyörgy útvonalon.

Fotó: bringasvandor.hu

A tapasztalat szerint leginkább azok a tanárok vállalják, hogy osztályaikat elhozzák egy-egy ilyen túrára, akiknek sok órájuk van a diákokkal (matematika- és magyartanárok, osztályfőnökök), szorosabb kapcsolatot tudnak kiépíteni velük. Számukra azért előnyös a bringás tábor, mert a szervezést átvállalja a táborok mögött álló csapat.

A távot a 14-18 éves diákok teljesíteni tudják egy hét alatt, és nagy élményt jelent számukra olyan helyeken járni, amelyeket autózás közben nem láthatnának. Az anyaországiak kivételesen élvezik a népi feredőket, és a nagyajtai unitárius templom látogatása is kiemelt helyen szerepel emlékei között.

Fotó: bringasvandor.hu

Mivel a székelyföldi bringás táborok résztvevőinek 60 százaléka Magyarországról érkezik, az is nagy felismerésekkel jár számukra, hogy 800 kilométert vonatoznak, átjönnek egy országhatáron, de ittlétük alatt csupa magyar szót hallanak. Több csoport is újrázik, számukra jövőre egy új útvonalat is kidolgoznak.

A diákok részvételi költsége 46 000 forint, ebben benne van a szállás, étkezés, programszervezés ára. Nem mellékes tényező, hogy 20 vállalkozónak is bevétele származik ellátásukból, tehát a táboroknak a helyi gazdaságot élénkítő hatása is van. A kísérő pedagógusoknak ingyenes a részvétel, mi több, minden csoport vezetéséért 1300 lejt kapnak. Ajánlott azonban, hogy csak olyanok vállalják csoportjaikkal a részvételt (hiszen vegyes csoportok is jöhetnek), aki fegyelmet tudnak tartani a diákok között. 

Fotó: bringasvandor.hu

A szervezők szeretnék, ha még többen élnének a bringás vándortáborok nyújtotta lehetőségekkel: eddig legtöbb 14 csoportot vezettek egy évben, de 25-re is lenne kapacitás. Az is kívánatos lenne, hogy a 60-40 százalékos arány megforduljon az erdélyiek javára.

A június 25-től augusztus végéig tartó periódusban megszervezett táborokra már most ajánlatos jelentkezni a szekelybringas@gmail.com címen, mert amikor a  honlapon meghirdetik a helyeket, azok percek alatt betelnek, ha viszont a szervezők tudnak róluk, akkor fenntartják a helyeket az osztályoknak – tudtuk meg.

Fotó: bringasvandor.hu

Ami az egynapos és ingyenes osztálykirándulásokat illeti, tavasszal 178,  októberben 75, kézdi és szentgyörgyi diák vett részt ilyeneken, november 11-ig még lehet jelentkezni, illetve regisztrálni a bringasvandor.hu honlapon. A bicikliket, illetve igény szerint a túravezetőt is (250 lejes díj ellenében) a szervezők biztosítják.

Fotó: bringasvandor.hu

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük