A gáz nélküli vészhelyzetben megmutatkozott az emberi szolidaritás
Torkig vannak a hideggel és nagy reményeket fűznek a gázszolgáltatás szerdai újraind...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első találkozót 2000. február 2-án szervezték meg, akkor még Fókusz Klub néven. Ma már Tortoma Önképzőkörnek hívják, de az előadás-sorozat azóta is megszakítások nélkül működik. A negyedévszázados múltra kedden, a 600. találkozón emlékeztek vissza.
Csaknem hatvanan gyűltek össze a baróti művelődési ház Bodosi Dániel-termében kedden este, ahol az évforduló alkalmából rendhagyó módon a házigazda Szakács-Kádár Julianna rádiós műsorvezető volt. Az ünnepi eseményt Kolumbán Sándor zenés előadása nyitotta meg, az évek alatt szerzett emlékekről, tapasztalatokról Demeter Zoltán művelődésszervező mesélt.
Az előadás-sorozat létrejöttében sokaknak jutott kiemelt szerep, Demeter Zoltán mellett többek között Hoffmann Editnek és Kós Katalinnak is. A Fókusz Klub ötlete az ezredforduló környékén született meg, rövidesen sort kerítettek az első előadásra, amelyet Dénes István geológus-barlangkutató tartott a földrengésekről. 2004-ben politikai váltás történt a városban, ezután a találkozókat átköltöztették a művelődési házból Erdővidék Múzeumába. Ebben az időben született meg az új név is, a Tortoma Önképzőkör.
Négy éve, hogy az előadásoknak ismét a művelődési ház ad otthont. Mára rengeteg témát sikerült körbejárni több száz előadó segítségével. Általában 30 és 50 között mozgott a résztvevők száma, de olyan előadások is voltak, amelyek 200 ember érdeklődését keltették fel. A nehézségek, mint amilyen a költözés is volt, nem gátolták meg a szervezőket abban, hogy életben tartsák az eseményt.
Bár az évek változásokat is hoztak magukkal, a lendület és az elhivatottság töretlen maradt. „Szívből csinálom, az életemnek már része lett a Tortoma Önképzőkör. Naponta úgy járok-kelek a világban, hogy témákat keresek” – fogalmazott Demeter Zoltán.
Mint mondta, a meghívottakkal folyamatos egyeztetésre, szervezésre van szükség, de attól soha nem kellett tartania, hogy esetleg kifogy az ötletekből. A művelődésszervező úgy tapasztalta, a természetvédelmi, utazós témák, élménybeszámolók a legnépszerűbbek, de sok esetben az előadó vonzza a hallgatóságot.
Az eddigi leghosszabb előadást Antal Jenő erdész- és vadásztechnikus tartotta, aki több mint három órán keresztül mesélt. Dénes Istvánra szintén sokan voltak kíváncsiak, ő tért vissza a legtöbbször előadóként, pontosan nyolc alkalommal. A szervező szerint akkor, ha egy szóban kellene jellemezni Tortomát, a válasz így hangzana: minden.
A közönség soraiban kedd este rendszeres résztvevők, előadók, támogatók is ültek, akik felidéztek néhány kedves emléket, és köszönetet mondtak a szervezőnek. A beszélgetéshez többek között Bodosi Imre is csatlakozott, aki szerint a helyi közösség erős, kulturális értékeket őriz, ez az egyik oka, hogy a Tortoma Önképzőkör ilyen sokáig fennmaradt.
Benedek Huszár János polgármester elismerését fejezte ki Demeter Zoltán munkája iránt, és az elkötelezettségért, amit az erdővidéki közösséggel szemben tanúsít.
A beszélgetés végén a Bujka énekegyüttes előadását hallhatta a közönség, zárómozzanatként Kolumbán Sándor énekelte el a születésnapi dalt.
Fotó: Tuchiluș Alex