Mennyibe kerül egy faház megépítése? (X)
A faházak egyre népszerűbbek, hiszen természetközeli, költséghatékony és gyorsan fel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi Hosszú-láb nevű többhektáros sepsiszentgyörgyi régészeti lelőhelyen a Keleti Kárpátok Múzeumának régészcsapata mellett a Székely Nemzeti Múzeum munkatársai is érdekes felfedezéseket tettek.
A Székely Nemzeti Múzeum régészei január óta végeznek megelőző feltárásokat a Sepsi Aréna szomszédságában épülő jégcsarnok helyén. A több korszakban lakott, Hosszú-láb nevű régészeti lelőhely délkeleti részén végzett kutatások számos érdekességet tartogattak a régészeknek.
„A pár évvel ezelőtt feltárt, középső bronzkori (Kr. e. 19–16. század) lósírok most egy újabb, hasonló temetkezéssel bővültek. A négyszögletes gödörben, egymással szemben oldalukra fektetett állatok a Kárpát-medence legkorábbi ilyen jellegű lótemetkezései közé sorolhatók. A hátas (vagy fogatolt) állatok fején agancsból készített zabladíszek láttak napvilágot. A lószerszám további díszei voltak a bekarcolt spirálmotívummal ellátott, szintén agancsból csiszolt korongok is.” – írja közleményében a múzeum.
A késő bronzkor – kora vaskor idejéből származó régészeti emlékanyaga a Gáva-Holihrady kultúrkört képviseli, amelynek népe hatalmas területet hódított meg a Kr. e. 12–9. századok folyamán, a Magyar Alföldtől Erdélyen át egészen a Dnyeszter felső folyásáig. Több felszínre épített, cölöpvázas ház maradványa és számos tárológödör került elő, valamint igen gazdag leletanyag: ép vagy töredékes edények, agyagnehezékek, őrlőkövek, állatcsontok.
Fotó: Székely Nemzeti Múzeum