Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Halmozott hónap ez a december is. Egymást érik a kiállítások, rendezvények, és ezt a ritmust szokja-szereti meg a gyereksereg is. Ajándékoz a Mikulás, a szeretetszolgálat, igen a szülők, és még az ég is néha ragyogó napfénnyel. A sepsiszentgyörgyi művészetkedvelők több mint harminc éve dolgoznak a Gyárfás Jenő Művészeti Szövetségben, pénteken ünnepelni gyűltek a Kónya Ádám Művelődési Ház nagytermében.
A kiállítás megnyitóján Czegő Zoltán költő, író hangsúlyozta, nem állhatja az amatőr minősítést, ugyanis a megélhetési szakma mellett számtalan ember foglalkozik szenvedélyesen az alkotó művészet valamelyikével. Mi is a sajátossága a pénteki találkozónak? Óesztendői búcsúnak is nevezhető, ám ez a közös kiállítás a jövőbe terelő szerepét is viszi. Megnyugtat, és igen-igen ránk fér a nyugalom, hát ez az ünnepi alkalom a jövő esztendőkbe tereli a munkát és a figyelmünket, fogalmazott Czegő.
Tizennégy alkotó – Gábor Antónia, Kese Terézia, Gyímesi-Nagy András, Fábián Gizella, Zólya-Katona József, Stancu Margit, Váncsa Sándor, Deák Károly, Para Mária, Cotoara Aranka Aurelia, Nemes Emil, Kádár Erzsébet művei gyönyörködtetnek. A közös téma a víz. Megtekinthető naponta, hogyan tárul ki a művészet és a műfajok megszállottjai műhelyében az adott téma. A buborékoktól (Kese Terézia) el egészen a zuhatagokig, a Gyilkos-tóig, a Legendás víz, a Szent Anna-tóig, föl az óriásfenyőkig (Gyímesi-Nagy András: Hargita aranya).
– A művész gondolkodik a témában, messzire lát – hangsúlyozta témán belül a mindennapi gond látványát, a vízhiányt is Czegő és a művész, Zólya-Katona József (Vízbőség, illetve Vízhiány).
Új hagyomány nincs, a hagyományok mindig a mélyből, a régből ötlenek elénk. Ez a hagyományőrzés, az add tovább szemlélet jellemzi ezt a meleg, fiatalodó, teremtő közösséget. Jelképe is lehetne ennek Nemes Emil remek táblafaragványa, Az utolsó lámpagyújtogató. Ez a nemzedék, kevésbé fiatalok és rajongó kezdők remekül tájékozódnak a víz témában, cseppet se korlátozottan. Víz alatt az úszó, mellette a remegőn szomjúhozó, minden cseppet vigyázva megivó másik. A téma nem bizonyult szorongáskeltőnek.
A megnyitón Czegő Zoltán óvatosan tette szóvá, hol van a grafika? Érdekes módon hiányzik a kiállított munkák soraiból a finom rajz sajátos világa, noha van annak is kiváló mestere a városban. Természetesen nem lehet egyetemes témagazdagságban gyönyörködni mindenütt. A színek, festmények uralják a termet, adják az értékét és meg-megújuló értelmét ennek a kiállítás-sorozatnak, a Szent György-napoktól ó- és újesztendőig.
A megnyitó fölvetette a lehetőségét, hogy jó volna elvinni óvott vidéki termekbe is, ha nem is a teljes anyagot – ezzel erőt adva a vidéki alkotóknak, művészetkedvelőknek is. Megnyugtató volt a kiállítók számára a kijelentés, hogy volt néha, ma is van lehetőség rá.
A jelenlevő vendégek egyike állapította meg, hogy ezek az alkotó, teremtő művészek sosem bújtak a hivatásosak elől. Úgy legyen továbbra is, sok jövendő új esztendőben. Egy színárnyalattal gazdagabb a lélek, ha nem takarja álszerénység.
Fábián Gizella az Erdélyből ártatlanul százszor kitiltott Wass Albert verses könyörgését mondotta el. Van, ahol ünnepre való a fájdalom is.
Bordosi Jenő