A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vidéki olvasóink többszöri érdeklődésére a sepsiszentgyörgyi Tega Rt. köztisztasági vállalat vezetőségét kérdeztük, és kis hulladékgyűjtési útmutatót próbáltunk összeállítani alábbi cikkünkben.
Olvasóink több rendben tényleges kérdésekkel fordultak szerkesztőségünkhöz (vidéken hová kell eldobni az üveget, a konzerves dobozokat, illetve a tejesdoboz a papírszemétnek vagy a műanyag hulladéknak számít stb.): ezeket tettük fel Máthé Lászlónak, a Tega Rt. igazgatójának.
– Vidéken a papírt, műanyagot, üveget, mindenféle csomagoló anyagot, alumínium – például sörös – dobozokat, fóliát ugyanabba a zsákba kell rakni. Ez nem azt jelenti, hogy nem zajlik szelektíven a gyűjtés, ugyanis a lécfalvi új lerakónál válogatóvonal működik. A köztudatban a PET-palack esetében például természetes, hogy ezeket egy helyre gyűjtik, ám azt kevesen tudják, hogy ezeket is szét kell utólag válogatni összetételük alapján, annak függvényében, hogy milyen anyagból készülnek (PET, vagy PP, PS vagy HDPE) – részletezte Máthé.
Az igazgató érdeklődésünkre kifejtette, a legnagyobb gondot nem az jelenti, ha a műanyag és a papír összekeveredik, inkább az okoz gondot, hogy még mindig nagyon sok papír- és műanyaghulladékot találnak a vegyes, háztartási hulladékban, ezt pedig utólag már nem lehet szétválasztani.
– Arra figyeljünk, hogy a lebomló, vegyes hulladék közé ne keverjünk újrahasznosíthatót. Az irány jó, hiszen statisztikák szerint – tavalyhoz képest – megháromszorozódott a szelektált hulladék mennyisége, illetve az elektromos hulladéknál is 20%-kal nőtt a bevétel: hatékony a rendszer, az emberek felelősen szelektálnak – összegzett Máthé.