Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Régi adósságot törlesztett ezzel a tárlattal, vallotta be Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, a Sepsiszentgyörgyön működő Erdélyi Művészeti Központ (EMŰK) vezetője a tragikus körülmények között és fájdalmasan fiatal korában elhunyt Sükösd Ferenc (1937–1972) festőművész kiállításának megnyitóján. Az eseményre, melynek bensőséges hangulatát Kolcsár József színművész szavalatai is emelték, a művész özvegye Sükösd Éva, lánya Sükösd Emese, fia Sükösd Levente, valamint unokái, Júlia és Gergely jelenlétében került sor.
Talán igazságtalan volt a sors Sükösd Ferenccel szemben, hiszen alig 35 éves korában távozott az élők sorából, és így lehet, hogy küldetését nem tudta teljes egészében teljesíteni. A nemzedékéhez és baráti köréhez tartozó Balázs Imrének (1931–2012), Jakobovits Miklósnak (1936–2012), illetve még mindig alkotó Péterfy Lászlónak (1936) ugyanis az övénél sokkal több idő jutott. De vajon a megélt évek számával mérünk-e egy életművet? – a korán sem költői kérdés a Magyar Nemzeti Galéria tudományos főigazgató-helyettese, Szücs György művészettörténész szájából hangzott el a megnyitón, az alkotót és festményeit méltató beszédében.
„Vannak néhányan, akiknek lelkében hatalmas tűz ég, és soha nem jön senki, hogy megmelegedjék annál… Őrizzük ezt a tüzet, magunkban, hordozzuk a föld sóját, és türelemmel – de mégis mily türelmetlenül várjuk az órát, míg jön valaki, aki meg akar telepedni ennél a tűznél, aki maradni fog” – vallotta Sükösd magáról és sorstársairól.
A január 5-ig látogatható kiállítás megtekintése után remélhetőleg sokan fognak majd letelepedni a Sükösd Ferenc festményeiből sugárzó szellemi tűznél, ezzel mintegy választ adván a megnyitón elhangzott kérdésre is.