Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
December 9-én, a korrupcióellenes világnap alkalmával, a háromszéki korrupcióellenes igazgatóság vezetősége közös sajtótájékoztatót tartott a csendőrség, a megyei rendőrség, a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség, illetve a megyei vasúti rendőrség vezetőivel, képviselőivel. Az értekezleten a december 7–11. között lezajlott, Együtt leromboljuk a korrupciót nevet viselő kampányról is beszámoltak.
George Alexandru, a Kovászna megyei korrupcióellenes szolgálat vezetője elmondta, a kampány során többek között szórólap-osztogatással, bannerek kifüggesztésével igyekeztek tudatosítani a polgárokban, hogy nélkülük, pontosabban a jelzéseik, panaszaik nélkül a korrupcióellenes harc csorbul, ezenkívül a belügyminisztérium alkalmazottai számára is több tájékoztató jellegű előadást tartottak.
– Idén a tavalyhoz képest 40 százalékkal több panasz érkezett hozzánk, igaz, hogy ezek többségét más kompetens kivizsgáló szervekhez irányítottuk át. A panaszok 30%-ában rendőrökre orroltak a jelentők – magyarázta.
Érdeklődésünkre kiderült, a legtöbb vád átlagosan a közhivatalok, polgármesteri hivatalok alkalmazottai ellen szól, ám számtalan kifogás fut be a föld-visszaszolgáltatások, a nyugdíjak összege miatt is.
George Alexandru kifejtette, ők csupán olyan ügyeket vizsgálnak ki, amelyekben belügyminisztériumi alkalmazottak érintettek, ám ki szeretnék terjeszteni a tájékoztató kampányaikat más területekre is, éppen ezért jelenleg a megyei sürgősségi kórház vezetőségével egyeztetnek, hiszen az egészségügyi rendszer alkalmazottainak is felvilágosító tájékoztatókampányokat tartanának. Itt hangsúlyozta, hogy amikor kenőpénzről beszélünk, akkor kétoldalú az érme, hiszen a pénzt felajánló civileket is felelősségre kell vonni, törvény elé kell állítani.
Palade Eugen ideiglenesen kinevezett megyei rendőrparancsnok ezzel párhuzamosan elmondta, ők idén 8 dossziét állítottak össze, amelyben 26 civil közhivatalnok ellen indult kivizsgálás korrupciógyanús ügyek miatt (a dossziékban 10,3 millió lejre rúg a felajánlott javak összértéke).
– A jelenleg vizsgált – előző évről is „visszamaradt”– dossziék számát elemezve elmondható, hogy 3-mal csökkent ezek száma a tavalyhoz képest – összegezett.
Részletes adatokról, tényleges esetekről is érdeklődött a média, ám a házigazdák arra hivatkozva utasították el a választ, hogy éppen kivizsgálás alatt álló ügyekről nem tudnak beszámolni.
George Alexandru ennek kapcsán megígérte, a napokban egy éppen lezárás alatt lévő korrupciós ügyről tájékoztatják majd a közvéleményt.
A jelenlévő meghívottak összhangban arról számoltak be, hogy tudomásuk szerint, idén egyik általuk igazgatott, képviselt felügyelőségen sem történt olyan korrupciós ügy, amelyben egyenruhás, belügyminisztériumi alkalmazott érintett lett volna.