Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sürgősségi rendeletet fogadott el a kormány tegnapi ülésén a Büntető törvénykönyv és a Büntetőjogi perrendtartási törvénykönyv módosításáról szóló rendelet hatályon kívül helyezéséről írja az Agerpres.
Tegnap meg is jelent a Hivatalos Közlönyben az a sürgősségi kormányrendelet, amely hatályon kívül helyezi a Büntető törvénykönyv és a Büntetőjogi perrendtartási törvénykönyv módosításáról szóló, 2017/13-as rendeletet. Sorin Grindeanu miniszterelnök szombat esti sajtónyilatkozatán jelentette be, hogy vasárnapi ülésén eltörli a kormány a Büntető törvénykönyvet és a Büntetőjogi perrendtartási törvénykönyvet módosító sürgősségi rendeletet. „Ezután a néhány nap után hoztunk pár döntést. Először is holnapra sürgősen kormányülést hívunk össze, és eltöröljük a rendeletet. (…) Ezt a szót használom, hogy eltöröljük, bár e tekintetben is voltak viták. Az Államelnöki Hivatal azonban ezt a kifejezést használta, amikor kérte, hogy töröljük el a rendeletet. Eltöröljük vagy halasztjuk a gyakorlatba ültetését, megtaláljuk a törvényes módját annak, hogy a rendelet ne lépjen életbe” – fogalmazott a kormányfő. Hozzátette, nem szeretnék megosztani az országot. „Nem akarjuk megosztani az országot. Romániát nem szabad kettészakítani. Jelen pillanatban úgy tűnik, két vagy még több részre szakadt az ország. De ez az utolsó dolog, amit szeretnék”, mondta.
A kormányfő ugyanakkor hangsúlyozta, amellett továbbra is kitartanak, hogy összhangba hozzák a büntetőjogot az Alkotmánybíróság döntéseivel, ezért egyeztetésre hívja a parlamenti pártok képviselőit, hogy a taláros testület határozatai és a rendelet „jelenlegi formája alapján, leszámítva talán az oly sokat vitatott 200 ezer lejes küszöbértéket”, törvénytervezetet terjesszenek a parlament elé a szükséges módosításokról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem vesz részt a Sorin Grindeanu miniszterelnök által szombat este bejelentett konzultációkon, amelyeket a parlamenti pártok képviselőivel folytatna a kormányfő a büntetőjog módosítása kapcsán – jelentette be tegnap az USR elnöke, Nicuşor Dan. Hozzátette, ma felolvassák a parlamentben a kormány ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány szövegét. „Továbbra is fenntartjuk, hogy a jelenlegi kormány alapvető hibát követett el, ezért mennie kell”, mutatott rá.
A büntetőjogot módosító rendelet eltörlésére vonatkozó döntéssel a kormánykoalíció elismerte, hogy tévedett – véli Kelemen Hunor RMDSZ-elnök. „A kormánypártok ma (szombaton – szerk.) belátták, hogy tévedtek akkor, amikor a Büntető törvénykönyvet és a büntetőeljárást sürgősségi kormányrendelettel módosították. Ez a helyes lépés: egy országot nem lehet sürgősségi kormányrendeletekkel vezetni” – idézi a szövetségi elnököt az RMDSZ közleménye. Kelemen hozzáteszi, az alapprobléma továbbra is fennáll, hiszen a Btk. több mint 40 cikkelye alkotmányellenes. „A mai döntés csupán a kormány hibáját korrigálja, a probléma megmarad: a Btk. több mint 40 cikkelye továbbra is alkotmányba ütközik. Mi jogállamot akarunk és egyértelmű törvényeket. Ehhez pedig az szükséges, hogy – egy széleskörű vita után – módosítsuk a Btk.-t a parlamentben” – véli.