Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vádat emelt a DNA Marin Anton ellen, aki a tettek elkövetésének idején államtitkár, a közlekedésügyi és infrastruktúráért felelős minisztérium műszaki-gazdasági tanácsának alelnöke volt. Marin Antont vesztegetés elfogadásával vádolják, írja az Agerpres.
Az ügyben vesztegetés elfogadásában vállalt bűnrészesség miatt Mihai Adrian Ionescunak is bíróság elé kell állnia, aki a tettek elkövetésének idején tanácsosként dolgozott a közlekedésügyi minisztériumban, és az Országos Autópálya- és Útügyi Vállalat keretében működő koordináló és monitorozó igazgatóság vezérigazgató-helyettese volt.
2009-ben európai uniós szabványokhoz kellett igazítani a Henri Coandă Nemzetközi Repülőtér készülő új termináljának terveit. A kivitelező nemzetközi cég el is készítette a terveket, amelyekre a haszonélvező – a Bukaresti Repülőterek Országos Vállalata – kérvényezte a minisztériumi jóváhagyást. A jóváhagyásról azonban 2009 februárja és júniusa között semmiféle döntés nem született, így az Otopeni repülőtéren függőben voltak a munkálatok.
A cég ezek után, 2009 júniusa és novembere között 22 760 654 lejt fizetett Marin Antonnak, cserében azért, hogy az államtitkár hagyja jóvá a munkálatok folytatásához szükséges terveket. Ennek nyomán megszületett a 2009/852-es kormányhatározat, amely lehetővé tette a repülőtér felújítási munkálatainak folytatását. A volt államtitkár Adrian Mihai Ionescu segítségével jutott az említett összeghez, amelyet egy alvállalkozói szerződéssel tettek látszólag törvényessé. Az alvállalkozói szerződésben leszögezett munkálatok soha nem készültek el. Az így kapott pénzösszeget egy olyan cég javára fordították, amelynek Anton Marin társtulajdonosa. Az ügyet a bukaresti törvényszék tárgyalja, a volt államtitkár szabadlábon védekezhet.