Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Január 31-ig zajlik az ismertető kampány, amely során a megyei munkafelügyelőség szakemberei a bérezések újratárgyalásának fontosságáról tájékoztatják a háromszéki munkaadókat, munkavállalókat – magyarázta legutóbbi beszélgetésünk során Ördög Lajos, a Kovászna megyei munkafelügyelőség vezetője, aki újdonságokról, eredményekről is beszámolt.
Mint ismeretes, a 2017/82-es kormányrendelet arra kötelezi a munkaadókat, hogy tárgyalják újra a munkaszerződéseket. Ennek célja, hogy a munkaadók eldöntsék, a társadalombiztosítások munkavállalóra való áthárítását követően megemelik-e vagy sem a bruttó fizetéseket. Az országos tájékoztatási kampány tavaly decemberben rajtolt, és január 31-ig tart.
Ennek keretén belül a háromszéki felügyelők már több mint 50 munkaadót tájékoztattak, valamint a felügyelőségen 1127 olyan értesítést jegyeztek, amelyek az említett tárgyalások megkezdését igazolták: ebből 872 kft., 86 magánvállalkozás, 12 részvénytársaság, 25 közbirtokosság, 31 orvosi rendelő, 62 alapítvány, egyesület, 3 szövetkezeti rendszerben ténykedő alkalmazó, 30 jogi személyiséggel nem rendelkező magánvállalkozó és 6 intézmény.
Az említettek mellett tavaly november 20. és december 20. között 23 új kollektív munkaszerződésről küldtek átiratot, illetve 74 – a kollektív munkaszerződések mellé csatolandó – bérmódosításokról szóló mellékletet vettek nyilvántartásba. A témában amúgy számos sajtóközleményt kiadtak az illetékesek, a helyi rádiókban, nyomtatott sajtóban hívták fel a figyelmet az újratárgyalások fontosságára.
Ördög Lajos elmondta, a mihamarább elvégzendő papírformaságok mellett a bérezésről szóló módosításokat március 31-ig az országos elektronikus adatbázisba is fel kell tölteni.
A feketén alkalmazottakkal mit tájékoztatnak?