Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdővidék is megismerhette a Vargyasi Levente által készített Tehenesek című dokumentumfilmet. A rendező-operatőr az e heti Tortoma Önképző Körben volt Demeter Zoltán vendége.
Arról is beszélt, hogy több más, eltűnőben levő foglalkozást bemutató dokumentumfilm (A sár mesterei, Meszesek, Szenesek) elkészítése után úgy érezte, hiba lenne elmennie azon kisgazdák élete mellett, akik ma még az állatok iránti szeretetből foglalkoznak tehéntartással, s akiknek napja, bárhogyan is nézzük, szintén lemenőben van.
– A nagygazdákról évek múltán is lehet majd filmet készíteni, de a kisgazdákról már aligha. Negyvenhárom órányi nyersanyagból vágtuk össze az 52 perces filmet, mely nyersanyag a későbbiekben még nagyon nagy érték lehet – mondta.
Összevetve, a filmben a háromszéki tehenes gazdák mindennapjai elevenednek meg, fókuszálva azokra a problémákra, melyekről többé- kevésbé mindannyian hallottunk, tudunk: a tej alacsony felvásárlási ára, a támogatások késése, a tejfeldolgozás kitörési lehetőségeinek keresése… Kiderül, a nehézségek ellenére még mindig vannak megyénkben állatszerető emberek, akiknek léte a tehéntartás, akik, ha kell, Bukarestig mennek igazukat keresni, s hogy a hagyományos háztáji gazdálkodás becsületének ismét érvényt szerezzenek.