Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság és a Zathureczky Berta Idősotthon között hétéves partnerség áll fenn, ennek köszönhetően időről időre egészségnevelő programokat szerveznek az otthon lakóinak és személyzetének. Tegnap délelőtt a fogyatékosság állt a beszélgetés központjában, melynek egyes formáival az időseknek is együtt kell élniük.
A fogyatékosságnak ugyanis többféle oka, formája ismert: lehet veleszületett károsodás, hiányzó vagy csökkent funkciója egy testrésznek, szervnek, de lehet betegség vagy más ok, például a kor miatt kialakult korlátozottság – mozgásban vagy szellemi kapacitásban. Erről meghívottként Kovács Izabella szociális munkás, a Kovászna Megyei Szociális és Gyermekjogvédelmi Igazgatóság munkatársa beszélt, de szóba kerültek további témák is: a fogyatékosság társadalmi elfogadása, valamint a cselekvési, segítési lehetőségek embertársainkkal szemben. Már a sajnálkozás nélküli elfogadás, az empatikus figyelem nagy segítség lenne nekik, volt a közösen levont következtetés.
Nagyon hasznosnak bizonyulnak azok a technikák, amelyek által a nehezen mozgó öregek bizonyos mozdulatsor vagy eszközök segítségével felállhatnak a földről, ha elesnek, leszállhatnak az ágyból, vagy a személyzet is magát kímélve forgathat magatehetetlen, ágyban fekvő beteget. Még mielőtt idejutna azonban az ember, gyógytornával lehet késleltetni, bizonyos mértékben rehabilitálni is a csökkent mozgásképességet.
Saját korlátaik megtapasztalása nagyon empatikussá és nyitottá tette az öregeket a fogyatékkal élő gyermekek problematikája iránt is, kérdéseik Lazar Klaudiához, a közegészségügyi igazgatóság munkatársához nagy számban az ő gondjaikra irányultak. <<