Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elmúlt héten levélben fordult Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke Thorbjørn Jaglandhoz, az Európa Tanács főtitkárához. A levél kitér Klaus Johannisnak, Románia elnökének 2017. január 25-én Strasbourgban az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése előtt elmondott beszédére. Cáfolja az államelnöknek a „sikeres interkulturális román modellre” vonatkozó kijelentését, és röviden összefoglalja azokat a jogsértéseket, a romániai magyarságot sújtó hátrányokat, amelyeket az Európa Tanács keretében működő monitoring eljárások említenek, a Közgyűlésen elmondott beszédből azonban kimaradtak. Az államelnök megkerülte az egyenes választ, amikor Jokin Bildarratz Sorron baszk képviselő megkérdezte, együttműködik-e a magyar nemzeti identitás védelmét felvállaló szervezetekkel, amilyen például a Székely Nemzeti Tanács. A valóságnak megfelelő válasz az lett volna, hogy a román állam intézményei semmilyen párbeszédre nem hajlandóak sem a Székely Nemzeti Tanáccsal, sem a romániai magyar társadalom más civil szervezeteivel, amelyek a nemzeti önazonosság védelmét felvállalják.
A levél kitér a román hatóságok megfélemlítő célzatú, a gyülekezési jogot sértő fellépésére, amelynek során több mint 80 személyt büntettek meg 2016. március 10-én, a Székely Szabadság Napja alkalmából, Marosvásárhelyen.
Németh Zsoltnak, az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése magyar delegációja vezetőjének kérdésére is elégtelen választ adott Románia elnöke. A kérdés az egyházi ingatlanok visszaszolgáltatásának helyzetére vonatkozott. A levél címzettje függelékben megkapta az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács és a Székely Nemzeti Tanács közös árnyékjelentését a Kisebbségi Keretegyezmény romániai alkalmazásáról. Befejezésként a levélíró azt kéri az Európa Tanács főtitkárától, hogy tavaszi bukaresti látogatása alkalmával kérje fel a román hatóságokat, hogy tegyenek eleget a nemzeti kisebbségek jogaira vonatkozó vállalásaiknak.
(SZNT sajtóközlemény)