Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyre csak dagad a Facebook közösségi oldal körüli botrány az angolszász politikai életben, miszerint egy angol cégnek lehetősége nyílt a szóban forgó közösségi oldalon adatokat gyűjteni a felhasználókról, és ezek birtokában, a kiépített adatbázissal részt vettek az amerikai elnökválasztásban, hozzájárulva az új elnök győzelméhez. Az oly távolinak tűnő esetről már csak azért is érdemes szót ejtenünk, mert a virtuális világ e szelete része és hatással van a mi mindennapjainkra is.
A cég alkalmazottai egy felvételen arról adnak elő, hogy a megnevezett közösségi oldalnak köszönhetően milyen módszerek és eszközök állnak a rendelkezésükre, hogy befolyásolják a közvéleményt. Egyesek kétségbe vonják az adatgyűjtés törvényességét is, de a botrány elsősorban nem jogi, hanem inkább politikai és morális síkon zajlik. A vádlók szerint a közösségi oldalakon történő választási marketing már a politikai manipuláció tartományába esik. És mivel ez a politikai fogalom pejoratív jelentéstől terhes, és nem mellékesen ezen tevékenységüket fizetség ellenében tették, vagyis biztosan nem szent meggyőződésből, ha nincsenek tekintettel a megrendelő kilétére, összességében a szóban forgó cég, de közvetve a közösségi oldalt kiárusító üzemeltetők is morálisan elítélendő és a demokráciára nézve káros teremtményeknek tűnnek. Ezt erősítik azok az állásfoglalások is, amelyek politikai cenzúrát kiáltanak ugyanezen közösségi oldal moderálási tevékenysége kapcsán.
A gondok gyökere ott lehet, hogy bár ez a közösségi oldal magánvállalkozásként működik, a monopolhelyzethez hasonló státuszából kifolyólag kiváltságos döntési és hatalmi pozícióba került. Az amerikai állam viszont nem kíván beavatkozni a működésébe, nem kívánja szabályozni, ne adj isten, közműnek nyilvánítani és kisajátítani. És jól teszi, ha hagyja, hogy a versengő politikai elitek közül ki-ki a saját előnyére felhasználja. Így demokratikus. Mi, felhasználók pedig annyit tehetünk, hogy felismerjük, és tudatosítjuk végre, hogy a közösségi oldal nem magánfelület, és az ott megjelenő tartalmak nem mindig barátságosak, még ha az ismerőseinken keresztül is jut el hozzánk. Állampolgárként pedig érdemes nagyobb felelősséggel használni.