Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester szerint tartalmilag több gond is van a kormány által előterjesztett közigazgatási törvénykönyvvel.
Ő maga is azon a véleményen van, hogy szükség van egy olyan törvényre, ami rendet vág, és összefogja a rengeteg különböző jogszabályt, ami a román közigazgatást szabályozza, azt viszont már rossz ötletnek tartja, hogy a tervezetben gyakorlatilag kiiktatják a decentralizáció elvét. Mint mondotta, bár a szociáldemokraták folyamatosan decentralizációról beszélnek, a jogszabállyal fű alatt éppen az ellenkezőjét teszik. Ez a szándék leginkább a prefektúra esetében érhető tetten, aminek a hatásköreit nemhogy csökkentené, hanem éppenséggel a helyi önkormányzatok kárára erősítené a kormány. Meglátása szerint ebből kifolyólag az RMDSZ számára a tervezet felvállalhatatlan.
Az erdélyi magyarok közjogi viszonyaira nézve a polgármester ugyanilyen nyugtalanító fejleménynek tartja a marosvásárhelyi orvosi egyetem beolvasztására tett kísérletet is. Az eset a néhai Bolyai Tudományegyetem megszüntetésének körülményeit idézi, emellett az egyetem szenátusa is nyíltan fittyet hány a törvényre. A MOGYE esetében, ha a közigazgatási bíróság nem érvényteleníti a határozatot, akkor teljes bizonyossággal kijelenthető, hogy Románia megszűnt jogállamnak lenni.
Antal hozzátette, ha a jogi igazságtétel csődöt mond, akkor nem marad más lehetőség, mint élni a demokratikus nyomásgyakorlás eszközeivel. Mert minden jel arra utal, ha az erdélyi magyarság nem mutatja fel erejét, például azzal, hogy kivonul tiltakozásképp az utcákra, akkor a rendszer továbbra kitermel évente 1 vagy 2 olyan intézkedést, amelyekkel fokozatosan felszámolja a kisebbségi intézményeket.