Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A motiváció mint az eredményesség kulcsa címmel szervezett tudományos konferenciát Kovászna Megye Tanácsa Kézdivásárhelyen. A kétnapos eseményen mintegy négyszáz pedagógus és szakember vett részt az ország tizenkét megyéjéből és a határon túlról.
„A rossz példából is ugyanannyit lehet tanulni, mint a jóból. Csak féligazság az, hogy a hiba, a tévedés rossz, és a siker vezet eredményekre”, mondta el a konferencia pénteki, Vigadó Művelődési Házban zajlott megnyitóján Kocsis Annamária szaktanfelügyelő, aki kolléganőjével, Szőcs Imolával négyéves álmot valósított meg az esemény megszervezésével. A témaválasztás kapcsán elmondta, az oktatás és nevelés színterén a motiváció az eredményesség egyik leghatékonyabb nyitogató kulcsa, így többek között ennek módszereit hivatott feltárni az értekezlet.
Az első alkalommal megrendezett esemény nemcsak tanítókat és óvodapedagógusokat szólított meg, hanem azokat az igazgatókat, tanfelügyelőket és szakembereket is, akiknek munkáját az alsó tagozatos és óvodai oktatás képezi. A megnyitót követően a program a Gábor Áron Szakképző Líceumban folytatódott, ahol hazai és külföldi szakemberek a konferencia témájához kapcsolódó stratégiákról, módszerekről tartottak előadásokat, továbbá a tanulók egyéni jellemzőiről, az iskolai légkör szerepéről, tanulási, pszichés és mentális zavarokról, kreativitásfejlesztésről is szó esett. (pap) <<