Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
2017-ben Romániában felerősödött a magyarellenesség a közösségi és hagyományos médiában, a sportban és a politikai beszéd szintjén, ez utóbbiból változatlanul politikai tőkét lehet kovácsolni – foglalta össze pénteki sajtóértekezletén Benkő Erika RMDSZ-es parlamenti képviselő a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat tavalyi jelentésének lényegét.
A most megjelent, több mint 50 oldalas, angol nyelvű összefoglalót megküldik az összes politikai súllyal bíró bukaresti nagykövetségnek és a nemzetközi szervezeteknek. A képviselő leszögezte: egyetlen jogsértést sem hagyhatunk szó nélkül, világossá kell tenni, hogy minden kihágásra válaszolni fogunk, és minden ügyet ki kell vinni az országból, mert csak nemzetközi nyomás hatására változhatnak a dolgok.
– Támadás alatt áll a magyar intézményrendszer, elsősorban a magyar iskolahálózat, sérülnek a tanulók nyelvi jogai, az egészségügyben a magyar nyelv használata esetleges és személyekhez kötött, nincs magyar nyelvű, írott egészségügyi tájékoztatás, nincs megnyugtatóan rendezve a magyar feliratok ügye, nem használhatjuk szimbólumainkat, nem biztosított a magyar nyelv használata az igazságszolgáltatásban. Büntetőperekben például biztosítanak tolmácsot (csapnivaló minőségben), polgári perekben azonban a feleknek kell a tolmácsolás pénzügyi költségeit megoldaniuk. Ebben a jelentésben nemcsak elmondjuk a gondokat és észrevételeket, hanem javaslatokat és megfogalmazunk azzal kapcsolatban, hogy hogyan kellene rendezni az ügyeket – hangoztatta Benkő Erika.
A képviselő szerint a következtetés egyértelmű: ahelyett, hogy a nyelvi jogok területén a 90-es években született jogszabályokat a mai állapotokhoz igazítanák, az utóbbi időben visszalépés tapasztalható.