Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kedden a kovásznai Fábián Ernő Népfőiskola szervezésében a városi művelődési házban mutatták be a helyi dr. Török Sándor (írói nevén: Török Samu) kardiológus főorvos Őseim a hőseim című regényes élet- és családtörténeti munkáját, amely a kézdivásárhelyi Ambrózia Kiadó gondozásában jelent meg.
Az érdeklődőket Balogh Zoltán lelkipásztor köszöntötte, majd a Török Samu szerzői néven közreadott könyvet dr. Borcsa János irodalomkritikus, az Ambrózia Kiadó vezetője mutatta be. Elmondta, az éppen húsz éve alakult kiadó új kötete, ellentétben a szerző előző, Ajánlom magamat… című könyvével, nem a memoárirodalom körébe tartozik. Az Őseim a hőseim ugyanis regényírói eszközökkel megírt szépirodalmi munka a család öt nemzedékéről, amelyet egy-egy elbeszélés foglal keretbe.
– A szerző családja történetén keresztül mutatja be a magyarság reményteli és tragikus időszakait, mint amilyen 1848–49 vagy a „kicsi magyar világ” volt, illetve az első világháború utáni impériumváltás, az erdélyi magyarság kisebbségbe kerülése a Trianonban kötött békeszerződés következtében – mondta Borcsa János. Török doktor beszélt könyve megírásának személyes indítékairól, majd fia, Török Áron olvasott fel részleteket a könyvből. A könyvbemutató végén a szerző dedikált.
ősi magyar, főleg keresztény gyökerekkel megáldott kultúrnemzet.