Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megváltoztatnák az önkénteseket érintő munkavédelmi törvényeket: a kezdeményezők konkrétan lefektetnék, hogy súlyos sérülés, rokkantság esetén milyen kárpótlásokban részesülhetnek. Ördög Lajost, a Kovászna Megyei Munkafelügyelőség vezetőjét kérdeztük a részletekről.
A szakember kifejtette, főképpen árvíz idején többen önkéntes munkát végeznek, végeztek, és ennek apropóján a törvényhozók feltették a kérdést, hogy egy esetleges baleset után ki vállal felelősséget.
– A 319-es munkavédelmi törvényben ezen a téren van egy törvénykezési űr, amit PSD–RMDSZ-es kezdeményezésre próbálnak betölteni. Arra keresnek megoldást, hogy mi történjék azokkal, akik balesetet szenvednek ilyen helyzetekben. Kétféle „helyzetről” beszélhetünk: amikor szervezetten, a személy önkéntességi szerződéssel ténykedik, és olyan esetről, amikor saját kezdeményezésre lesz valaki mentő, mert a körülmények úgy hozzák – részletezte.
Kiderült, az ide vonatkozó törvényekben ugyan eddig is volt kitétel arra nézve, hogy a munkahelyen vészhelyzetben vagy éppen az utcáról egy katasztrófa helyszínére siető, ott mentési munkában segédkező személy sérülésekor kinek mit kell kivizsgálnia, ám nem volt leszögezve, hogy ezek a személyek milyen kárpótlásban részesülnek, ha súlyosan sérülnek.
– Többek között ezt is szabályoznák a törvényhozók, például egy 100%-os rokkantságot szenvedő személy ilyenkor egy minimálbérnek megfelelő juttatásban részesülne. Jó a kezdeményezés, hiszen egy létező törvénykezési űrt kezel, több olyan helyzetet próbál szabályozni, amelyre a szakemberek már rég gondoltak ugyan, de még nem voltak törvénybe foglalva – összegzett Ördög. <<
Szerintem ennek a vége az lesz, hogy aki önkéntesen segít, azt jól megbüntetik. Ne legyen Románia ennek az országnak a neve ha nem!