Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kétségbeesve kerestek tegnap délben még négy aláírást a parlamentben a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és a Népi Mozgalom Párt (PMP) képviselői, hogy megtámadhassák az alkotmánybíróságon a parlament által hétfőn megszavazott közigazgatási törvénykönyvet. Marius Paşcan azt vizionálta, hogy ezzel létrejön az „úgynevezett” Székelyföld.
A Maros megyei képviselő szerint a jogszabály arra kötelezi a prefektusokat, hogy azokon a településeken, ahol a kisebbség számaránya meghaladja a húsz százalékot, kötelezővé tegyék a kisebbségi nyelv használatát és „szörnyűségesnek” nevezte, hogy a közintézményekbe való felvételi vizsgán esetleg csak a kisebbségi nyelvet ismerők jelenhetnek meg, s így – szerinte – „román állampolgár nem vehet részt rajta”.
Grüman Róbert, a megyei tanács elnökhelyettese ugyan meglehetősen tartózkodóan viszonyult a kérdéshez, hisz „még ezer hely van, ahol módosíthatnak rajta”, de elismerte, ha a jogszabály így kerül kihirdetésre, valóban bővíti a kisebbségek jogait.
– Beleírták, hogy ott, ahol a magyarság számaránya meghaladja a húsz százalékot, a magyar nyelv használata kötelező nemcsak az önkormányzatokban, hanem az összes közintézményben, sőt, a kisebbségi nyelvhasználat megengedett ott is, ahol a kisebbség számaránya e küszöbérték alatt van, amennyiben erről határozatot fogad el a helyi tanács. Alkalmazni lehet a kétnyelvű formanyomtatványokat, több intézményt a prefektúra alárendeltségéből a megyei, illetve a helyi tanácsok alárendeltségébe utaltak át – sorolta az alelnök.
Grüman szerint egyértelmű előrelépésről lehet beszélni még akkor is, ha nem lehet tudni, hogy a bővülő kétnyelvűség „árát” továbbra is helyi költségvetésből kell-e fedezni, vagy – pozitív diszkriminációként – kincstári pénzt utalnak ki rá.
Torveny ide meg oda,jo lenne hogy itt helyben-pl.Kezdin-is a helyi vezetok is betartanak a torvenyeket ami az ado fizetok jogait illeti.