Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem volt egyszerű megteremteni a feltételeket ahhoz, hogy 39 hátrányos helyzetű gyermeket egy hétig táboroztassanak Uzonkafürdőn, de az Életmentő kupakok Egyesület tagjainak, és számos más magánszemélynek köszönhetően mégis létrejött.
Több hónapi szervezkedés előzte meg a június 6–11. között lezajlott tábort. A felajánlott ruhaneműk, játékok eladásából származó bevételt szánták erre a célra, és sok más anyagi és természetbeni adományt: a zöldség, gyümölcs mind magánszemélyektől származott, míg más az idejét és kétkezi munkáját adta a főzéshez, vagy a gyermekekkel foglalkoztak. 7 felnőtt, 3 diák önkéntes állandó jelenlétével, sok más alkalmi segítővel zajlott végül a táborozás a református egyház patronálásában levő táborhelyen.
A 6-12 év közötti gyermekek az egyesület által már korábban számon tartott, támogatott családokból származtak a megye kilenc településéről, sokuknak ez volt élete első ilyen élménye. Kiválasztásukkor az is szempont volt, hogy ne legyenek agresszívek, és ne beszéljenek csúnyán – mondta Bács Emese főszervező és egyesületi elnök.
Naponta ötször étkeztek, mindig volt édesség és gyümölcs a menüben, de a kézműves tevékenység is (mandalaszínezés, fajátékok festése) új volt számukra: kötélhúzás, zsákbanfutás, kirándulás, angol szavak tanulása is szerepelt a programban, mely szakképzett pedagógusok vezetésével zajlott. Útravalóul gazdag ruhacsomagot is kaptak, hiszen mindnyájan csak azzal a rend ruhával jöttek a táborba, ami rajtuk volt.
Nem csoda, ha a tábor végén sokuk eltökélten nyilatkozta, ő bizony jövőre is visszajön! <<