Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy sepsiszentgyörgyi férfi arról értesítette a helyi médiát, hogy gumikesztyű darabokat talált a disznóhúsból készült virsliben. Az illetékesektől érdeklődtünk.
Vasárnap egy helyi élelmiszerüzlet-lánc boltjában vásárolt virslit a panaszos férfi – aki nem akarta nyilvánosságra hozni a gyártó nevét –, és otthon vette észre, hogy egy kék gumikesztyű darabkáját őrölték bele a „finomságba”.
A férfi felháborodott, arra gondolva, hogy ezt kicsinye el is fogyaszthatta volna, ha nem elég figyelmesek. Végül a panaszos úgy döntött, hogy csupán vészharangot kongat, és nem jelenti az esetet az illetékeseknél.
Dr. Sikó-Barabási Sándor, a Kovászna megyei állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgatóság vezetője érdeklődésünkre elmondta, hogy náluk is (a fogyasztóvédelem mellett, akiknek nincs ilyen, vagy súlyosabb esetekben különféle ellenőrzésekre, vizsgálatokra alkalmas laboratóriumuk – szerk.) lehet jelenteni az incidenseket.
– Fontos jelenteni a közveszélyes incidenseket. Az említett példa inkább kellemetlen, mintsem közveszélyt jelentő. Feljelentés után mi kimegyünk az illető céghez, illetve az üzletekbe kikerült terméket is ellenőrizzük, figyelmeztetünk, és ha szükséges, bírságolunk – összegzett. <<
Nem értem, minek kell cirkuszolni, ha „ezúttal nem”, pontosabban ezúttal SEM léptek hivatalos útra? A szájtépés, a fészbuk és az újság telesírása megoldja a helyzetet? Komolyan mondom, fel kéne végre nőni, és nem úgy csinálni, hogy sírunk-sírunk, hátha valaki megoldja a problémánkat.