Két kézdivásárhelyi lakos is százezer lej fölötti összeggel tartozik az önkormányzatnak
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kézdivásárhelyhez köthető híres történelmi személyeknek állít majd emléket az a kiállítótér és installáció, amelyet a CsomóPont Egyesület készül létrehozni a Gábor Áron téri parkban, a virágvarázs helyén. Céljuk egy olyan tér kialakítása, ahol az emberek megpihenhetnek, közben pedig utazást tehetnek a város múltjában.
A tér közepére egy fémből készült kiállító-szerkezet kerül, amelyre a Hall of Fame (Hírességek csarnoka) emlékplaketteket rögzítik. A plakettek, amelyek egy közösségi tér szerves részét képezik majd, esti megvilágítást is kapnak. Az egyesület tagjai a közeljövőben hat Kézdivásárhelyhez köthető híres történelmi személyiség plakettjének leleplezését tervezik. Projektjükkel példát kívánnak mutatni a diákok, iskolások számára, de nem csak. Véleményük szerint sok olyan ember emléke merül feledésbe, akik sokat tettek térségünkért.
A hírességek csarnoka egy nagyobb, Kézdivásárhely történelmére összpontosító projekt része, amely az Udvarterek nevet viseli. Ennek keretében szeretnék feltérképezni, dokumentálni a régi városközpontot, annak volt lakóit és az egykoron működő céheket. Ezt diákokkal közösen valósítanák meg, hogy a fiatalok járjanak múzeumokba, beszélgessenek idősebb emberekkel, és a kutatás során tanuljanak a város múltjáról, hogy jobban értékelhessék utána a jelent, a műemlék épületeket, a város főterét.
Az épületek történetéről rövid leírás készülne, kis rajzzal, ami a műemlékek falára kerül majd, nagyon modern, letisztult, egységes arculattal, amelyet a CsomóPont grafikusai hoznának létre. Az épületek oldalára kerülő táblák grafikáján kontrasztba állítanák a jelent a múlttal, azzal a céllal, hogy tájékoztassák mind az ide érkező turistákat, mind a város lakóit, egyfajta időutazásra hívva őket.
Az egyesület tagjai szerint Kézdivásárhely egyik nagy gondja, hogy az ide érkező turisták nem töltenek el igazán sok időt a városban. Viszont úgy látják, ez a projekt kellőképpen érdekes ahhoz, hogy az ide látogatók kedvet kapjanak a barangoláshoz, és jobban megismerjék a települést, hiszen a főtér kialakulásának története egyedi, az udvarterekhez hasonló városstruktúra kevés létezik, ugyanakkor példaértékű az akkori gazdasági élet, a települések és a város viszonya.
A projekt Magyarország Kormánya, a Miniszterelnöki Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával jött létre. Partnerek voltak Kézdivásárhely önkormányzata és a Tooling Tech Kft.
Farkas Áron