A rabszolgamunkára fogottaknak itt segítenek visszailleszkedni a társadalomba
A sepsiszentgyörgyi hajléktalanszállón a megszokott ügymenettől eltérően most sürgős...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi Tipe Tupa Egyesület szervezésében szeptember 2 óta zajló Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztivál egyik fontos mozzanataként Szegedi Katalin hétfőn bemutatta az általa illusztrált, Holle anyó birodalma című könyvet. A szakma leghíresebb magyarországi képviselőjével ez alkalomból Szabó M. Enikő, a fesztivál ötletgazdája beszélgetett a Bod Péter Megyei Könyvtárban.
Már gyermekkorában sokat rajzolt, így nem véletlen, hogy az egykori Iparművészeti Főiskolára (mai nevén Iparművészeti Egyetem) iratkozott be. A mesék illusztrálásával azonban az akkor még egyetemista Boldizsár Ildikó mesekutató és terapeuta Amália, a világ legszebb boszorkánya című meséjének a megismerése után jegyezte el magát. Jelenleg pedig már se szeri, se száma azon könyveknek, amelyeket sajátos világot teremtő, fantáziaélénkítő rajzai gazdagítanak – derült ki kettőjük fesztelen társalgásából.
Megtudhattuk továbbá, hogy Holle anyó birodalma tulajdonképpen egy közismert Grimm-mesén alapuló történet Boldizsár Ildikó általi újramesélése. Illusztrátora szerint mély gondolatokat hordoz, ezért nem csak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is szól. Hiszen a mély kútba való zuhanás tulajdonképpen a tudatalattinkban történő kutakodást jelképezi, melyre a hivatásunk megtalálása érdekében kényszerültünk. Hiszen a főszereplő árva lányhoz hasonlóan bárki elveszítheti az élete fonalát, vagyis tévútra keveredhet, és meg kell küzdenie, hogy az igazit újra megtalálja. Akadnak viszont olyanok is, akik a siker érdekében mások ötletének az elorzásával és munkája eredményének a lemásolásával próbálkoznak.