A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szeptemberben, az iskolakezdés apropóján megszaporodnak a közösségi médiában a mosolygó, nevető gyerekekről közzétett fotók. A jelenség azonban súlyos biztonsági kockázatokat rejt mind a gyerek, mind annak családja számára.
Egy felmérés szerint az Egyesült Királyságban a szülők 53%-a készül megosztani képeket a gyermekéről, amint épp iskolába készül a tanév első napján. A biztonsági szakértők szerint azonban jó óvatosnak lenni, hiszen gyermekeink ártatlan képeit könnyen ellophatják és rosszindulatúan felhasználhatják a netkalózok.
Az Egyesült Királyságban több olyan esetre volt példa, amikor a szülők által gyanútlanul közzétett fotókat idegenek lementették, majd újra feltöltötték hamis profilokra. Ugyanakkor a gyerekekről készült fotók a pedofilok, csalók vagy akár betörők figyelmét is felkelthetik. Ennek ellenére csak az Egyesült Királyságban évente 1,3 milliárd ilyen képet töltenek fel a szülők a közösségi oldalakra. Ezek egyharmada olyan információkat is elárul, mint hogy hová jár a gyermek iskolába, vagy hol lakik a család.
Az Egyesült Királyságban legalább 80.000 pedofil van jelen a közösségi médiában. Az egyik mód a képekkel való visszaélésre az úgynevezett „deep faking”, amelynél a gyerekek képeit pornografikus felvételekkel montírozzák össze, majd megosztják pedofil oldalakon.
Szakértők szerint 2030-ra a fiatalokkal szemben elkövetett online személyiség lopások kétharmadáért a gyerekkori képek megosztása lesz a felelős.
(Daily Mail)