Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szombaton a Történelmi Vitézi Rend primor dálnoki Veress Lajos törzsének többségében erdővidéki tagjai Vargyason és Olaszteleken tartottak megemlékezést olyan magyar honvédek sírjainál, akik 1944 szeptemberében, az Úz völgyében vesztették életüket.
A vitézi hagyományok őrzői először a vargyasi temetőben, Bodor Sándor sírjánál tisztelegtek. Vitéz Bartha Imre Bardoc-Miklósvár széki székkapitány elmondta, hogy az akkor 22 éves vargyasi fiatalembert, Bodor Sándort 1944. augusztus 30-án éjjel, egy őrjárat során érte lövés, azonnal meghalt.
Az olaszteleki temetőben Bálint László sírját koszorúzták meg. Bálint honvédtizedest ugyanazon az őrjáraton lőtték meg, mint vargyasi társát, ő azonban másnap reggelig szenvedett, akkor halt bele sebébe. Bálint Lászlót a helyszínen elhantolták, de – egy csernátoni bajtársa révén – családja megtudta, hogy hol van eltemetve, és a következő év (1945) áprilisában utánamentek, hamvait hazahozták Olasztelekre.
A két megemlékezés között a vitézi rend tagjai a székelyszáldobosi keresztútnál is megálltak, ott, ahol 1940 szeptemberében, az Erdővidékre bevonuló magyar honvédeket székelykapu fogadta. Itt hangzott el, hogy két év múlva, a bevonulás 80. évfordulójára a helyszínen felállítanának, a bevonuló honvédeket fogadó, 1940-es székelykapu kicsinyített mását. <<