Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Korai arról beszélni, hogy az egészségügyi minisztérium által finanszírozott beruházások listájáról kimarad a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház, véli Henning László. Kovászna Megye Tanácsának alelnöke leszögezte, ebben a pillanatban még nincs kikristályosodott döntés, hogy az országban milyen beruházásokra nyújtanak állami támogatást.
A megyei sürgősségi kórház vezetőségének tervei között szerepel többek között a sürgősségi osztály bővítése, a belgyógyászatnak is otthont adó épület felújítása, egy tüdőgondozó építése, valamint a munkálatok befejezése a víztisztítónál és csatornázási rendszernél.
– Országos szinten egyelőre csak a már folyamatban lévő sürgősségi munkálatokra osztották le a pénzeket, és a visszajelzések azt mutatják, hogy még nincs végleges döntés a teljes beruházási listáról. Úgy érzem, van esély arra, hogy a megyei kórház is kapjon állami támogatást, de erről akkor beszélünk, amikor már konkrétan tudni fogjuk, hogy mekkora összegről van szó – szögezte le az alelnök.
Henning László érdeklődésünkre azt is elmondta, hogy a szaktárca képviselőivel tárgyaltak a sürgősségi osztály bővítéséről, és ígéret hangzott el, hogy a központi költségvetésből finanszíroznák ezt a beruházást, de „talán lesz pénz” azokra a munkálatokra is, amelyek a még 2005-ben elkezdett felújítási projektből kimaradtak.
Addig is a megyei önkormányzat bizonyos fejlesztési projekteket saját bevételéből végezne el. Henning hangsúlyozta, prioritásként kezelik a „tüdőkórház” kérdését, és úgy látják, az egyetlen lehetőség az, ha a megye finanszírozza az új tüdőgondozó felépítését. A tervek szerint egy új, közös épületben kapna otthont a jövőben a tébécékórház és a jelenleg egy központi, rossz állapotban lévő ingatlanban működő tüdőgyógyászati járóbeteg-rendelő egyaránt. A kórház vezetősége már beazonosította a területet, ahol az épületet fel lehetne húzni, de idén minden valószínűséggel csak a tervek készülnek el. „ Mi a pénzt erre a költségvetésben elkülönítjük”, jegyezte meg Henning.
Másfelől a Regionális Operatív Program keretében pályáznának annak érdekében, hogy uniós alapokat hívjanak le a megyei kórház egyik épületrészének a hőszigetelésére, és abban az esetben, ha a kormánytól nem kapnak támogatást a belgyógyászati osztálynak is otthont adó „régi kórház” épületének felújítására, akkor minden valószínűséggel ezen beruházás költségeit is átvállalja majd a megye.
Mint ismeretes, az elmúlt tíz év során több tízmillió lejt költöttek a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház korszerűsítésére, illetve orvosi műszerekre. Többek között a Regionális Operatív Program által közel hatvanmillió lejt ruháztak be uniós alapokból, és ehhez hozzáadódik egy 13,6 millió lejes kormányfinanszírozás is, de a megyei tanács is az elmúlt évek során hozzájárult a költségekhez.