Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
J. L. Borges argentin író opuszában Káin és Ábel a gyilkosság után találkoznak. Menetelnek a sivatagban, majd leülnek, miközben megjelennek az égen a „még név nélküli csillagok”. Káin észreveszi Ábel homlokán a kő nyomát, és azt kérdezi: Te öltél meg engem, vagy Én öltelek meg téged? Ábel bölcsen válaszol: Amíg tart a lelkiismeret-tudat, -furdalás, addig tart a bűn is.
N. Steinhardt az Öröm naplójában a börtönszindrómával foglalkozik: nem kell bezárva lenned ahhoz, hogy börtönélményed legyen. A cellában is érezheted magad szabadnak, és az élet bármely területén (házasság, iskola) lehetsz megkötött, rab. Sok híresség nem szerette az iskolát: Bacovia, vagy Dinescu, a költő, aki a 11. osztályt megismételte.
Rudolf Otto német filozófus, vallástörténész kétféle misztériumról, csodáról beszél: a „fascinans” – lenyűgöző, illetve a „tremendum” – rettenetes, félelmetes. M. Eliade szintén vallástörténész szendvicsgyerek volt a két évvel nagyobb fiú, illetve a négy évvel kisebb húg között. Azt mondja, nem ő volt a kedvenc, de a szabadságélménye, az, hogy könyvet vásárolhatott és utazhatott, mindent kárpótolt. Tehát boldog embernek tartotta magát, derült ki a francia Claude Henri Roquet újságíró által készített interjúból. Misterium fascinans.
Albert Schweitzer Nobel-békedíjas szerint is az olvasás csodagyógyszer, és még valami: a sör. Ez még a görögöknél is régebbi, az ókor kezdete előtt, a Kék-Nílus völgyben már készítettek sört, ezt bizonyítja egy Szudánban talált 7000 éves kőedény.
A kitartás az élet bármely területén sikerbiztosító, számos irodalmi hősnél, sikeres sportolónál, üzletembernél jelezhető. Ahányszor feladjuk, annyiszor halunk meg egy kicsit, állítja Pablo Neruda.
Az osztrák Freud szerint az ember azért találta ki magának az Istent, hogy enyhítse félelmeit, szorongásait. Neki is voltak. Egy magas rangú egyházfi a már rég beindult klónozásról azt mondta, egy embert érdemes klónozni: Sophia Lorent!
Máthé Péter mindössze 37 évet élt, még mindig sok talány leng halála körül. A legjobb barátja úgy fogalmazott, mindent tud, de önfogadalmat tett, hogy soha nem mondja el senkinek a titkot, de mementóként figyelmünkbe ajánlott egy dalcímet: Ments meg, Uram a szorongásaimtól!
Simó Erzsi