Na ez a tiszta beszéd! Valki mondja már ki, s a Hírmondó írja már meg, ha olyan büszkék vagyunk az igazságosságunkra, mi magyarok!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
November 8-ra halasztotta az ítélethirdetést a román legfelsőbb bíróság a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium épületeinek a visszaszolgáltatási perében – tájékoztatta csütörtökön az MTI-t a bíróság szóvivője.
A Székelyföld egyik legrangosabb iskolájaként számon tartott tanintézet épületeit az 1948-as kommunista államosítás során a református egyháztól vették el. A román állam 2002-ben visszaszolgáltatta az ingatlanokat a református egyháznak. Később azonban, egy feljelentés nyomán a romániai korrupcióellenes ügyészség (DNA) büntetőpert indított a visszaszolgáltatási kérelmet elbíráló bizottság tagjai ellen, akiket 2014 novemberében jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek, az ingatlanokat pedig újra államosították.
Az egyház újabb restitúciós kérését 2016 májusában elutasította a restitúciós bizottság. Az elutasító határozat megsemmisítéséért indított perben első fokon eljáró brassói táblabíróság nem fogadta el az egyház érveit. A legfelsőbb bíróság a Brassóban 2016 decemberében hozott ítélet ellen benyújtott egyházi fellebbezés ügyében hirdet ítéletet.
A restitúciós perben a bírói testület jogerős ítéletet hoz.
(MTI)
Na ez a tiszta beszéd! Valki mondja már ki, s a Hírmondó írja már meg, ha olyan büszkék vagyunk az igazságosságunkra, mi magyarok!
Pontatlan a meghatarozas. 1948-ban a tanugyi reform kereteben az oktatast ,,allamositottak”, vagyis egysegesitettek, allami finanszirozas es felugyelet ala vontak. Az epulet feletti tulajdonjogot tovabbra is a Szekely Miko Kollegium kepviselte egeszen a ’70-es evekig. Akkor ,,allamositottak” az iskolaepuletet az iskola akkori vezetosegenek keresere, mivel nem leven allami tulajdon, nem utalhattak ki koltsegvetesi leosztasbol fojavitasra alapot. Az epulet alaga megromlott es megoldast kellett talalni a javitasra. Ekepp, az elhagyott javak allami tulajdonba vetelenek torvenye (amely a ’60-as evekben jelent meg) alapjan telekkonyveztek az allam nevere. Az ,,allamositas” a telekkonyvbe valo tulajdonjogi modositast jelenti. Tenyleg, 1948-ban az egyhzi ingatlanok allamositasi dekretuman szerepelt, de nem volt mit allamositani (telekkonyvben modositani) mert nem volt az egyhaze. A telekkonyv tartalmazza a tenyeket. Maskepp, ki epit maganak iskolaepuletet, hogy aztan masnak adomanyozza, hogy bert fizethessen hasznalataert??? Magyarorszagon sincs egyetlen reformatus kollegiumi epulet sem egyhazi tulajdonban. Mind a helyi onkormanyzatoke (epittetoike) vagy onmaguke az intezmenyeke. Igy logikus. Senki sem fizet senkinek sem bert a sajat epuleteinek hasznalataert. Nem az epuleteket, hanem intezmenyeinket kell megtarsuk epuletestol, atlathato elszamoltatasok mellett. A kormonfont egyhazas megoldas korrupcio lehetosegen kivul nem sokra nyujt megoldast. Raadasul, jogos igazunk mellett hazugsaba es hitelvesztesbe sodor. Ennyire kepesek vezetoink….