A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hivatalosan üstökösként vették nyilvántartásba az Oumuamua nevű, a Naprendszeren kívülről érkezett égitestet, amelyet tavaly a Nap közelében figyeltek meg.
A nagyon szokatlan alakú, nyolcszáz méter hosszú rakétára hasonlító tárgy viselkedése is eltért a szokásostól, leginkább mert módosította a pályáját. Ez persze rögtön felkeltette az ufóhívők gyanúját, a tudósok pedig különböző elméletekkel próbálták magyarázni az Oumuamua váratlan gyorsulását.
Most a Harvard kutatói álltak elő egy teóriával, amely szerint talán tényleg mesterséges, földönkívüli eredetű tárggyal állunk szemben.
Azt ugyan nem állítják, hogy direkt a mi megfigyelésünkre küldött szonda lenne, de a pályaadatok elemzéséből arra jutottak, hogy az Oumuamua viselkedéséért egy napvitorla lehet felelős. Az ilyen meghajtás ismert a földi űrkutatás számára, noha még gyerekcipőben jár. A technológia lényege, hogy egy nagyon vékony hártya a csillag fényének nyomását felhasználva gyorsítja az űreszközt, épp mint egy sima vitorla.
A röppályán kívül az „üstökös” színképe is erősíti az elméletet a kutatók szerint, mivel az Oumuamua nagyon sok fényt ver vissza, ami fémes anyagra utalhat.
Természetesen a felvetésnek kritikusai is akadnak, akik megjegyzik, hogy a tudós dolga a bizonyítékokra építeni, nem pedig a saját álmaikat betuszkolni a hiányzó tények helyére. Ennél konkrétabb ellenvetés, hogy az Oumuamua szabálytalanul támolyogva, pörögve repül, ami meglehetősen kényelmetlen, ha szenzorokkal kellene megfigyelnie a környezetét. Igaz, azt senki sem állította, hogy az alighanem sok millió éve száguldó űrhajó még üzemképes.
(HVG)
Vagy valami ,vagy megy valahová …..vagy jön valahonnan , vagy valami másegyeb !