Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezen a rendhagyó vetélkedőn kizárólag csak 6–10 éves korú fiúk, 11–14 éves legénykék, ifjú legények, férfiak és szépkorúak vehettek részt egyéni, illetve csoportos produkciókkal. A rendezvényre Erdélyből, Moldvából, Gyimesből és Magyarországról érkeztek versenyzők, akik 3 kategóriában indultak: szólóének, szólóének hangszerkísérettel és csoportos éneklés. A vetélkedő másik érdekessége, hogy a zsűri tagjai mindannyian nők voltak, népdalénekesek, néptáncoktatók.
Kovászna megye is képviseltette magát két kategóriában. A kézdivásárhelyi Petőfi Sándor Gimnázium négy IV. A osztályos diákja: Gáll Attila, Gergely Botond Zalán, Laczkó Aba Botond és Prunel Krisztián, valamint a kézdiszentkereszti Trefán Leonárd Általános Iskola három tanulója: Gáspár Adorján, Gáspár Zalán és Szöllősi Roland közösen léptek színpadra a csoportos ének kategóriában. A hét fiú alkotta csapat öt népdalból álló népdalcsokrot mutatott be, amely a versenykiírás értelmében tartalmazott egy Kallós Zoltán által gyűjtött népdalt is. Sikeres szereplésüket a zsűri első díjjal jutalmazta.
A kézdiszentkereszti fiúk szólóénekesként is felléptek, mindhárman 3–3 népdalból álló népdalcsokrot énekeltek, s mindannyian elismerésben részesültek. A zsűri döntése alapján második díjban részesültek: Gáspár Adorján második osztályos és Gáspár Zalán negyedikes diákok, Szöllősi Roland V. osztályos tanuló pedig dicséretben.
A házigazdák mindent megtettek azért, hogy minden résztvevő jól érezze magát, és élményekkel gazdagodva, a népdaléneklésben megerősödve, feltöltődve térjen haza. A seregszemle után a versenyzők és hozzátartozóik múzeumpedagógiai foglalkozáson vehettek részt. Ezzel egy időben, Németh István előadásában, Zoli bácsi adatközlőiről is fontos információkat tudhattak meg. Az eredményhirdetés után közös vacsorával és táncházzal zárták a fesztivált.
Füleki Katalin és Gábor Judit tanítónők úgy szervezték meg a versenyre való utazást, hogy sor kerülhessen egy rövid kolozsvári városnézésre is, melynek során Mátyás király szülőházát, lovas szobrát és a Szent Mihály-templomot is megtekintették. A városban való séta is nagy élményt jelentett a gyerekeknek, akárcsak a vonattal való utazás.
A felkészítők, a gyerekek és szüleik hálásan köszönik a New Fashion nadrággyár vezetőségének a versenyre való utazás költségeinek fedezését.